Punkty przy Każdym Zamówieniu
Produkty Orginalne

Acqua di Parma Płyn po goleniu & Perfumy dla mężczyzn

Acqua di Parma to włoska firma sprzedająca dobra luksusowe, w szczególności zapachy i świece. Znane są z kolorowych pudeł okrągłych i ich doskonałych wód kolońskich. Firma rozpoczęła działalność jako mała fabryka perfum w Parmie we Włoszech i zawsze specjalizowała się w lekkich i przestronnych kompozycjach tego regionu, zupełnie inaczej niż cięższe zapachy innych europejskich perfumiarzy. Ich główny zapach, Colonia, powstał w 1916 roku, a świeża i cytrynowa woda kolońska, stworzona z naturalnych składników z regionu, sprawiła, że ​​firma znana jest w całej Europie.

W latach 30. XX wieku firma Acqua di Parma zaczęła używać znanych butelek i pudełek, dzięki czemu ich zapachy stały się natychmiast rozpoznawalne. Wkrótce gwiazdy Hollywood zainteresowane włoską modą i dobrami luksusowymi używały Colonii, a firma nadal rosła zarówno pod względem wielkości, jak i reputacji. Z czasem firma Acqua di Parma zaczęła oferować więcej produktów niż ich oryginalne wody kolońskie, w tym świece zapachowe, wyroby skórzane i zapachy dla kobiet.

Firma jest teraz częścią luksusowego imperium LVMH i jest większa niż kiedykolwiek, z kilkoma butikami, a nawet uzdrowiskiem w Wenecji. Pomimo zwiększonego rozmiaru firma nadal dokłada wszelkich starań, aby tworzyć swoje produkty, używając wyłącznie najlepszych naturalnych składników. Nawet kultowe butelki i pudełka są nadal wykonywane ręcznie, aby zapewnić optymalną jakość.

Wśród ich najbardziej znanych zapachów znajduje się pierwsza w historii kreacja, Colonia (1916), fantastyczna woda kolońska i prekursor wielu nowoczesnych zapachów dla mężczyzn. Został również wydany w nowoczesnych wydaniach, takich jak aromatyczny Colonia Club (2015), który wydobywa miętę i lawendę z oryginalnej kolonii Kolonii. Pod koniec lat 90. zadebiutowali nową serią zapachów unisex, Blu Mediterraneo, inspirowanych przez Morze Śródziemne i jego zapachy, smaki i kulturę. Wśród nowszych pozycji w tej serii są zapachy, takie jak doskonały Mirto di Panarea (2008) ze świeżą mirt i kalabryjską cytryną. Seria Collezione Barbiere koncentruje się na pielęgnacji dla mężczyzn, dostarczając kremów do golenia i balsamów po goleniu o tej samej jakości, co ich słynne zapachy.
Pokaż Więcej