Acqua di Parma Płyn po goleniu & Perfumy dla mężczyzn

Acqua di Parma to włoska firma sprzedająca dobra luksusowe, w szczególności zapachy i świece. Znane są z kolorowych pudeł okrągłych i ich doskonałych wód kolońskich. Firma rozpoczęła działalność jako mała fabryka perfum w Parmie we Włoszech i zawsze specjalizowała się w lekkich i przestronnych kompozycjach tego regionu, zupełnie inaczej niż cięższe zapachy innych europejskich perfumiarzy. Ich główny zapach, Colonia, powstał w 1916 roku, a świeża i cytrynowa woda kolońska, stworzona z naturalnych składników z regionu, sprawiła, że ​​firma znana jest w całej Europie.

W latach 30. XX wieku firma Acqua di Parma zaczęła używać znanych butelek i pudełek, dzięki czemu ich zapachy stały się natychmiast rozpoznawalne. Wkrótce gwiazdy Hollywood zainteresowane włoską modą i dobrami luksusowymi używały Colonii, a firma nadal rosła zarówno pod względem wielkości, jak i reputacji. Z czasem firma Acqua di Parma zaczęła oferować więcej produktów niż ich oryginalne wody kolońskie, w tym świece zapachowe, wyroby skórzane i zapachy dla kobiet.

Firma jest teraz częścią luksusowego imperium LVMH i jest większa niż kiedykolwiek, z kilkoma butikami, a nawet uzdrowiskiem w Wenecji. Pomimo zwiększonego rozmiaru firma nadal dokłada wszelkich starań, aby tworzyć swoje produkty, używając wyłącznie najlepszych naturalnych składników. Nawet kultowe butelki i pudełka są nadal wykonywane ręcznie, aby zapewnić optymalną jakość.

Wśród ich najbardziej znanych zapachów znajduje się pierwsza w historii kreacja, Colonia (1916), fantastyczna woda kolońska i prekursor wielu nowoczesnych zapachów dla mężczyzn. Został również wydany w nowoczesnych wydaniach, takich jak aromatyczny Colonia Club (2015), który wydobywa miętę i lawendę z oryginalnej kolonii Kolonii. Pod koniec lat 90. zadebiutowali nową serią zapachów unisex, Blu Mediterraneo, inspirowanych przez Morze Śródziemne i jego zapachy, smaki i kulturę. Wśród nowszych pozycji w tej serii są zapachy, takie jak doskonały Mirto di Panarea (2008) ze świeżą mirt i kalabryjską cytryną. Seria Collezione Barbiere koncentruje się na pielęgnacji dla mężczyzn, dostarczając kremów do golenia i balsamów po goleniu o tej samej jakości, co ich słynne zapachy.

Zobacz wszystko

Acqua di Parma linia czasu

Acqua di Parma
Kolekcje
JUŻ OD
109
Acqua di Parma Colonia
JUŻ OD
438
Acqua di Parma Colonia Ambra
JUŻ OD
266
Acqua di Parma Colonia Assoluta
JUŻ OD
88
Acqua di Parma Colonia Club
JUŻ OD
84
Acqua di Parma Colonia Essenza
JUŻ OD
199
Acqua di Parma Colonia Intensa
JUŻ OD
458
Acqua di Parma Colonia Mirra
JUŻ OD
88
Acqua di Parma Colonia Pura
JUŻ OD
486
Acqua di Parma Colonia Quercia
JUŻ OD
451
Acqua di Parma Colonia Sandalo Concentrée
JUŻ OD
458
Acqua di Parma Leather