Punkty przy Każdym Zamówieniu
Produkty Orginalne

Amouage Płyn po goleniu & Perfumy dla mężczyzn

Amouage jest ekskluzywnym domem perfumeryjnym z siedzibą w Omanie i może być jedyną publicznie dostępną marką perfum stworzoną przez prawdziwego sułtana. Perfumeria od tysiącleci była ważnym elementem kultury bliskowschodniej, aw 1983 roku Sułtanat Omanu uruchomił firmę Amouage, aby kontynuować tę tradycję w XXI wieku.

Bogate zapachy wytwarzane przez dom, mocne i pełne lokalnych składników, nie były jednak przeznaczone wyłącznie dla samego sułtana. Od samego początku Amouage był międzynarodowym projektem, francuskiego mistrza perfum Guy Guy, który stworzył pierwszy zapach; Złoto (1983) o intensywnym kwiatowym zapachu, który natychmiast tworzy fale z mocnymi nutami róży i pachnącego cyweta. Kontynuowana jest tradycja sprowadzania pomocy z zewnątrz, a Amouage nadal zatrudnia najlepszych nosa z całego świata, aby pracować nad ich wyśmienitymi perfumami. Z biegiem lat luksusowe zapachy z Omanu stały się synonimem głębokich i mocnych orientalnych zapachów dzięki użyciu wyłącznie najlepszych składników. Wszystkie perfumy są przechowywane w pięknych butelkach i skrzynkach inspirowanych kulturą Omanese.

Chociaż nie jest to powszechne w zapachach europejskich dla mężczyzn, orientalne zapachy mają obfitość nuty kwiatowej, zwłaszcza róży. W wielu z nich można zobaczyć najsłynniejsze perfumy dla mężczyzn, takie jak Gold Pour Homme (1998), drzewny kwiatowy z różą i kadzidłem na bazie drewna i cyweta. W nowym tysiącleciu Amouage zwrócił się ku bardziej nowoczesnym wpływom, co widać w bardzo popularnej Podróży (2008) dla mężczyzn, która zawierała pikantną i świeżą mieszankę z pieprzem syczuańskim, bergamotą i jałowcem.
Pokaż Więcej