Amouage Płyn po goleniu & Perfumy dla mężczyzn

Amouage jest ekskluzywnym domem perfumeryjnym z siedzibą w Omanie i może być jedyną publicznie dostępną marką perfum stworzoną przez prawdziwego sułtana. Perfumeria od tysiącleci była ważnym elementem kultury bliskowschodniej, aw 1983 roku Sułtanat Omanu uruchomił firmę Amouage, aby kontynuować tę tradycję w XXI wieku.

Bogate zapachy wytwarzane przez dom, mocne i pełne lokalnych składników, nie były jednak przeznaczone wyłącznie dla samego sułtana. Od samego początku Amouage był międzynarodowym projektem, francuskiego mistrza perfum Guy Guy, który stworzył pierwszy zapach; Złoto (1983) o intensywnym kwiatowym zapachu, który natychmiast tworzy fale z mocnymi nutami róży i pachnącego cyweta. Kontynuowana jest tradycja sprowadzania pomocy z zewnątrz, a Amouage nadal zatrudnia najlepszych nosa z całego świata, aby pracować nad ich wyśmienitymi perfumami. Z biegiem lat luksusowe zapachy z Omanu stały się synonimem głębokich i mocnych orientalnych zapachów dzięki użyciu wyłącznie najlepszych składników. Wszystkie perfumy są przechowywane w pięknych butelkach i skrzynkach inspirowanych kulturą Omanese.

Chociaż nie jest to powszechne w zapachach europejskich dla mężczyzn, orientalne zapachy mają obfitość nuty kwiatowej, zwłaszcza róży. W wielu z nich można zobaczyć najsłynniejsze perfumy dla mężczyzn, takie jak Gold Pour Homme (1998), drzewny kwiatowy z różą i kadzidłem na bazie drewna i cyweta. W nowym tysiącleciu Amouage zwrócił się ku bardziej nowoczesnym wpływom, co widać w bardzo popularnej Podróży (2008) dla mężczyzn, która zawierała pikantną i świeżą mieszankę z pieprzem syczuańskim, bergamotą i jałowcem.

Zobacz wszystko

Amouage linia czasu

Amouage
Kolekcje
JUŻ OD
503
Amouage Beloved Man
JUŻ OD
503
Amouage Ciel
JUŻ OD
503
Amouage Dia
JUŻ OD
474
Amouage Fate
JUŻ OD
503
Amouage Gold
JUŻ OD
426
Amouage Honour
JUŻ OD
579
Amouage Imitation for Man
JUŻ OD
505
Amouage Interlude
JUŻ OD
487
Amouage Journey Man
JUŻ OD
503
Amouage Jubilation XXV
JUŻ OD
467
Amouage Lyric
JUŻ OD
517
Amouage Memoir
JUŻ OD
638
Amouage Myths Man
JUŻ OD
503
Amouage Reflection
JUŻ OD
660
Amouage Sunshine Man