Flash Sale | Wszystkie Ceny Obniżone | Pozostał:

Calvin Klein Płyn po goleniu & Perfumy dla mężczyzn

Urodzony w 1942 r. I wychowany w tym samym rejonie Bronxu, jak inni projektanci Ralph Lauren i Robert Denning, Calvin Klein stał się jednym z najbardziej znanych amerykańskich projektantów mody wszech czasów o wartości 700 milionów dolarów. Uczęszczał do High School of Art and Design, a następnie poszedł na prestiżową uczelnię mody, jednak nigdy nie ukończył studiów, ale to nie przeszkodziło mu w rozkwitnięciu w jedną z gigantów branży mody. W młodości Klein był pod opieką Barona von Gunzburga, redaktora mody dla Vogue'a i Harper's Bazaar, który stał się przepustką Kleina do rozgłosu wśród elitarnej sceny mody, jeszcze zanim pojawiła się jego pierwsza linia modowa.

Siedziba firmy znajduje się na Manhattanie w stanie Nowy Jork i obecnie jest własnością amerykańskiej firmy Giant Philips-Van Heusen (PVH), która kupiła markę Calvin Klein w grudniu 2002 r. Od czasu jej narodzin marka Calvin Klein nadal cieszy się Sukces, który stał się jedną z najbardziej znanych marek na świecie, w dużej mierze dzięki sukcesom w odzieży męskiej, zapachem męskim, wodzie po goleniu i dominacji oraz wstrząsaniu męską bielizną we wczesnych latach osiemdziesiątych. Najnowszy slogan Calvina Kleina brzmi "Calvin Klein, albo nic w ogóle".

Calvin Klein słynie z ponad 10 linii marki pod jej parasolem - najbardziej znana jest kolekcja Calvina Kleina - kolekcja ekskluzywnych, najwyższej klasy ubrań dla mężczyzn i kobiet z czarną etykietą; CK Calvin Klein, który niedawno został przeniesiony na linię kolekcjonerską i ma szare etykiety. Calvin Klein Sport to sportowa wersja linii białej etykiety, ponownie dla kobiet i mężczyzn, zaprojektowana specjalnie dla dużego amerykańskiego domu towarowego Macy's. Calvin Klein Jeans to jedna z najbardziej znanych marek odzieży denimowej. To nie tylko ubrania przyczyniły się do sukcesu Calvina Kleina, ale także dekoracje domowe (Calvin Klein Home), pościel (kolekcja Khaki, która została przerwana w 2008 r.), Sprzęt golfowy, zegarki (zegarki i biżuteria Calvina Kleina) i oczywiście szeroka gama zapachów dla mężczyzn, kobiet i uniseksów, które stały się tak popularne jak same ubrania.

Pierwszy zapach dla mężczyzn został wydany w 1981 roku i po prostu nazwany "Calvin". Okazał się on niezwykle popularny wśród fanów Klein, co zachęciło go do wydania kolejnych kolekcji, które są popularne nawet dzisiaj. Niektóre z najbardziej znanych kolekcji dla mężczyzn to Eternity for Men (1990), Escape for Men (1993), Eternity Summer for Men (nowy zapach wydany co roku) i Obsession for Men (1986), który pozostaje dziś ulubionym klasykiem. Na rynku dostępnych jest ponad 30 płynów po goleniu i zapachów tylko dla mężczyzn, a liczba ta ma szansę wzrosnąć, podczas gdy imperium kleinów wciąż rośnie.

Przez lata Calvin Klein przeżywał burzliwą podróż po świecie biznesu, niemal ogłaszając bankructwo w pewnym momencie z powodu ogromnych kosztów ogólnych, a następnie zdobywając niektóre z najbardziej pożądanych nagród w świecie mody. W 1974 roku był pierwszym projektantem, który otrzymał nagrodę za wybitne wzornictwo w modzie i kobiecej modzie od CFDA (Council of Fashion Designers of America), a następnie zdobył kolejne nagrody od nich w 1981, 1983 i 1993 roku.

Zobacz wszystko

Calvin Klein linia czasu

Calvin Klein
Kolekcje
JUŻ OD
30
Calvin Klein CK All
JUŻ OD
40
Calvin Klein CK Be
JUŻ OD
41
Calvin Klein CK Free
JUŻ OD
63
Calvin Klein CK Man
CK MANCK Man marki Calvina Kleina to aromatyczny i drzewny zapach dla...
JUŻ OD
23
Calvin Klein CK One
CK ONECK One marki Calvin Klein to świeży i aromatyczny zapach...
JUŻ OD
146
Calvin Klein CK One Gold
JUŻ OD
121
Calvin Klein CK One Red Edition for Him
JUŻ OD
70
Calvin Klein CK One Shock
JUŻ OD
91
Calvin Klein CK One Summer 2017
JUŻ OD
75
Calvin Klein CK One Summer 2018
JUŻ OD
30
Calvin Klein CK2
JUŻ OD
69
Calvin Klein Contradiction
JUŻ OD
29
Calvin Klein Dark Obsession
JUŻ OD
56
Calvin Klein Encounter
JUŻ OD
63
Calvin Klein Encounter Fresh
JUŻ OD
53
Calvin Klein Escape
JUŻ OD
33
Calvin Klein Eternity
ETERNITYEternity by Calvin Klein to świeży, kwiatowy i aromatyczny...
JUŻ OD
40
Calvin Klein Eternity
JUŻ OD
117
JUŻ OD
108
Calvin Klein Eternity Aqua
JUŻ OD
79
Calvin Klein Eternity for Men Intense
JUŻ OD
60
Calvin Klein Eternity Now For Men
JUŻ OD
63
Calvin Klein Euphoria
EUPHORIAEuphoria by Calvin Klein to kwiatowy i drzewny zapach dla kobiet....
JUŻ OD
44
Calvin Klein Euphoria
JUŻ OD
144
Calvin Klein Euphoria Men Intense
JUŻ OD
99
Calvin Klein Free Energy
JUŻ OD
72
Calvin Klein IN2U
JUŻ OD
105
Calvin Klein Obsessed for Men
JUŻ OD
36
Calvin Klein Obsession
JUŻ OD
84
Calvin Klein Obsession Night
JUŻ OD
50
JUŻ OD
69
Calvin Klein Truth