Punkty przy Każdym Zamówieniu
Produkty Orginalne

Calvin Klein Płyn po goleniu & Perfumy dla mężczyzn

Urodzony w 1942 r. I wychowany w tym samym rejonie Bronxu, jak inni projektanci Ralph Lauren i Robert Denning, Calvin Klein stał się jednym z najbardziej znanych amerykańskich projektantów mody wszech czasów o wartości 700 milionów dolarów. Uczęszczał do High School of Art and Design, a następnie poszedł na prestiżową uczelnię mody, jednak nigdy nie ukończył studiów, ale to nie przeszkodziło mu w rozkwitnięciu w jedną z gigantów branży mody. W młodości Klein był pod opieką Barona von Gunzburga, redaktora mody dla Vogue'a i Harper's Bazaar, który stał się przepustką Kleina do rozgłosu wśród elitarnej sceny mody, jeszcze zanim pojawiła się jego pierwsza linia modowa.

Siedziba firmy znajduje się na Manhattanie w stanie Nowy Jork i obecnie jest własnością amerykańskiej firmy Giant Philips-Van Heusen (PVH), która kupiła markę Calvin Klein w grudniu 2002 r. Od czasu jej narodzin marka Calvin Klein nadal cieszy się Sukces, który stał się jedną z najbardziej znanych marek na świecie, w dużej mierze dzięki sukcesom w odzieży męskiej, zapachem męskim, wodzie po goleniu i dominacji oraz wstrząsaniu męską bielizną we wczesnych latach osiemdziesiątych. Najnowszy slogan Calvina Kleina brzmi "Calvin Klein, albo nic w ogóle".

Calvin Klein słynie z ponad 10 linii marki pod jej parasolem - najbardziej znana jest kolekcja Calvina Kleina - kolekcja ekskluzywnych, najwyższej klasy ubrań dla mężczyzn i kobiet z czarną etykietą; CK Calvin Klein, który niedawno został przeniesiony na linię kolekcjonerską i ma szare etykiety. Calvin Klein Sport to sportowa wersja linii białej etykiety, ponownie dla kobiet i mężczyzn, zaprojektowana specjalnie dla dużego amerykańskiego domu towarowego Macy's. Calvin Klein Jeans to jedna z najbardziej znanych marek odzieży denimowej. To nie tylko ubrania przyczyniły się do sukcesu Calvina Kleina, ale także dekoracje domowe (Calvin Klein Home), pościel (kolekcja Khaki, która została przerwana w 2008 r.), Sprzęt golfowy, zegarki (zegarki i biżuteria Calvina Kleina) i oczywiście szeroka gama zapachów dla mężczyzn, kobiet i uniseksów, które stały się tak popularne jak same ubrania.

Pierwszy zapach dla mężczyzn został wydany w 1981 roku i po prostu nazwany "Calvin". Okazał się on niezwykle popularny wśród fanów Klein, co zachęciło go do wydania kolejnych kolekcji, które są popularne nawet dzisiaj. Niektóre z najbardziej znanych kolekcji dla mężczyzn to Eternity for Men (1990), Escape for Men (1993), Eternity Summer for Men (nowy zapach wydany co roku) i Obsession for Men (1986), który pozostaje dziś ulubionym klasykiem. Na rynku dostępnych jest ponad 30 płynów po goleniu i zapachów tylko dla mężczyzn, a liczba ta ma szansę wzrosnąć, podczas gdy imperium kleinów wciąż rośnie.

Przez lata Calvin Klein przeżywał burzliwą podróż po świecie biznesu, niemal ogłaszając bankructwo w pewnym momencie z powodu ogromnych kosztów ogólnych, a następnie zdobywając niektóre z najbardziej pożądanych nagród w świecie mody. W 1974 roku był pierwszym projektantem, który otrzymał nagrodę za wybitne wzornictwo w modzie i kobiecej modzie od CFDA (Council of Fashion Designers of America), a następnie zdobył kolejne nagrody od nich w 1981, 1983 i 1993 roku.
Pokaż Więcej