Punkty przy Każdym Zamówieniu
Produkty Orginalne

Dunhill Płyn po goleniu & Perfumy dla mężczyzn

Dunhill, lub Alfred Dunhill Ltd, to brytyjska marka wzornicza i zapachowa. Są dostawcami luksusowych dóbr dżentelmenów, oprócz odzieży męskiej i zapachowej są znani również ze swoich zegarków, galanterii skórzanej i drobnych akcesoriów do palenia.

Co ciekawe, Dunhill nie zawsze był marką luksusową, a nawet związaną z odzieżą. Historia zaczyna się, gdy młody Alfred Dunhill przejął rodzinną firmę, zajmującą się siodłem i powozem konnym. To było na przełomie wieków i Dunhill był bardzo zainteresowany tym, co przyniesie przyszłość. Zdał sobie sprawę, że konie szybko odchodzą od stylu i że musi dostosować swój biznes do nowego sposobu poruszania się; samochód. Zaczął sprzedawać akcesoria do samochodów dla wymagającego dżentelmena. Nazwał te "motory", a towary Dunhilla obejmowały luksusowe kierownice, gogle, zegary i apteczki pierwszej pomocy. Dunhill robił także ubrania, które wytrzymywały wiatr, a także rurę z przednią szybą, dzięki czemu palacze mogli zaciągać się podczas jazdy w otwartym samochodzie. Doprowadziło to do tego, że Dunhill otworzył własną fajkę i lżejszą fabrykę w 1910 roku, a także odpowiednią linię odzieży męskiej. Wkrótce klienci mogli znaleźć kombinezony Dunhill i produkty po goleniu o tej samej doskonałej jakości.

Zapachy od początku były bliskie sercu marki. Pierwszy zapach Dunhill, Dunhill for Men, został wydany już w 1934 roku. Ten drzewno-pikantny mikstura łączy w sobie kwiatowe detale lawendy, róży i irysa z cytrusami i drewnem. To klasyczny i typowo brytyjski zapach, który pasowałby do każdego dżentelmena. Dunhill Edition (1984) to nowy zapach, który pozostał bardzo popularny. Jest to aromatyczny fougere z dużą ilością cytrusów i jest dostępny w doskonałym zestawie podarunkowym z żelem pod prysznic i balsamem po goleniu. Dunhill Icon (2015) to nowoczesny hit dla marki, który wywarł ogromny wpływ na metalową butelkę, która jest zarówno męska, jak i elegancka. Zapach w środku to luksusowy, aromatyczny cytrusowy zapach o doskonałej długowieczności oraz skórzastym i dymnym szlaku. Bardziej intensywne i pikantniejsze wydanie specjalne, Dunhill Icon Elite, zostało wydane w 2016 roku.

Alfred Dunhill był napędzanym i bardzo upartym człowiekiem, a jego wymagania dotyczące jakości i elegancji są niezbędne firmie już dziś. Według legendy, kiedy sklep Dunhill w Londynie został wyrównany przez niemieckie bombowce w latach 40-tych, uparty Dunhill, teraz stary, przyszedł następnego dnia i zaczął sprzedawać swoje towary w ruinach. Dunhill to kwintesencja brytyjskiego dżentelmena o nowoczesnej stylistyce.
Pokaż Więcej