Punkty przy Każdym Zamówieniu
Produkty Orginalne

Givenchy Płyn po goleniu & Perfumy dla mężczyzn

Givenchy, nazwa synonim paryskiego szyku, została założona w 1952 roku przez hrabiego Huberta de Givenchy. Ze względu na arystokratyczne wychowanie był początkowo na drodze do kariery prawnej, ale jego serce wkrótce pokonało pragnienia jego rodziców iw wieku 17 lat miał okazję doświadczyć pracy z projektantem Jacques Fath. Naprawdę cieszył się z tego doświadczenia, wkrótce zrobił postępy i zyskał kolejne doświadczenie wśród projektantów takich jak Lucien Lelong, Robert Piquet i Elsa Schiaparelli. Nic dziwnego, że po zdobyciu tak wspaniałego wglądu i doświadczenia w branży mody, debiutancka kolekcja Givenchy stała się hitem, otrzymując wiele pochwał za wyjątkowe połączenie francuskiej elegancji i amerykańskiego splendoru w jego szykownych i kobiecych stylizacjach.

W 1952 roku Givenchy zdecydował się na założenie własnej marki, a następnie założył własny luksusowy dom mody wraz z wprowadzeniem na rynek nowej kolekcji Les Séparables, na którą składały się spławiane spódnice i bufiaste bluzki wykonane z surowej bawełny. W następnych kolekcjach Givenchy zaprojektowała również eleganckie suknie wieczorowe, kobiece czapki i dopasowane garnitury, dzięki czemu nazwa Givenchy stała się synonimem paryskiego szyku. Dopiero w 1957 roku zdecydował się również rozwinąć do zapachów, kiedy to zainaugurował inspirowaną Audrey Hepburn "L'Interdit", delikatne i pudrowe kwiatowe perfumy z bogatymi, głębokimi nutami drzewnymi pochodzącymi z drzewa sandałowego i wetiweru.

Pierwsze męskie zapachy z Givenchy zostały wprowadzone na rynek w 1959 roku pod nazwą "Eau de Vetiver" i "Monsieur de Givenchy". Zapachy te były nie tylko bardzo popularne wśród najmodniejszych mężczyzn w tamtych czasach, ale jeszcze bardziej wśród ogółu społeczeństwa, co oczywiście utrwaliło reputację Givenchy'ego na dziesięciolecia. Innymi popularnymi zapachami wśród kolekcji zapachów i wód po goleniu dla mężczyzn Givenchy są aromatyczne nuty Xeryusa (1989), ciepłe i pikantne orientalne nuty Xeryus Rouge (1995), cudownie słodkie i drzewne Pi (1998), aromatycznie zdrewniałe cytrusowe nuty Givenchy pour Homme (2002), świeże i pikantne akordy Play for Him (2008) oraz balsamiczne drzewne i dymne nuty Gentlemen Only (2013) by wymienić tylko kilka.

Givenchy - ponadczasowe piękno i klasyczna elegancja
Pokaż Więcej