Guerlain Płyn po goleniu & Perfumy dla mężczyzn

Guerlain został założony w 1828 roku przez Pierre-François Guerlain. Jest to niezwykle wpływowa marka i ma jeden z najbardziej szanowanych zapisów w świecie perfum. Ich zapachy są uważane przez wielu za kamień węgielny nowoczesnej perfumerii. Wśród ich najbardziej znanych wód kolońskich Guerlain, płynów po goleniu i zapachów dla mężczyzn znajdziemy Woodiego Vetivéra (1961) i L'Homme Ideal (2014).

Pierre Guerlain uciekł z domu w bardzo młodym wieku, aby uciec od ojca i spędzić trochę czasu w Anglii, gdzie uzyskał wykształcenie naukowe. Młody chemik zaczął sprzedawać angielski ocet i perfumy na rue de Rivoli po powrocie do Paryża. Będąc wyszkolonym chemikiem i dość sprytnym, szybko zorientował się, jak wytwarzać własne zapachy i to był początek Guerlain. Szybko stał się jednym z najbardziej cenionych perfumiarzy we Francji.

Po pierwotnym odejściu Guerlaina w 1864 roku firma pozostała z rodziną. Jego dwaj synowie przejęli firmę i podzielili obowiązki między siebie, jeden zajmujący się sprawami biznesowymi, a drugi pełnił rolę mistrza perfum. Struktura ta stałaby się ważna dla rodziny, a rola perfumiarza odziedziczyłaby rodzinę od ponad wieku. Jacques Guerlain (1900-1955) stworzył wiele znanych marek perfum dla kobiet, ale dopiero w 1950 roku jego wnuk, Jean Paul Guerlain, przejął firmę Guerlain, skupiając się na perfumach dla mężczyzn i wodzie kolońskiej. Pracował nad Vetiver (1955), drzewiastym zapachem dla mężczyzn, który otrzymuje jego głębokie, zielone nuty z tytularnej trawy oraz klasyczny Habit Rogue (1965), orientalny z ziarenkami cytrusów, cynamonu, skóry i wanilii, który daje szlam elegancji i regencji. Nowszym wydawnictwem od najnowszego mistrza perfum Thierry'ego Wassera jest L'Homme Ideal (2014), aromatyczny zapach z rozmarynem, gorzka pomarańcza na bazie drzewnej owinięty w grube, słodkie nuty amaretto.

Zobacz wszystko

Guerlain linia czasu

Guerlain
Kolekcje
JUŻ OD
312
Guerlain Aqua Allegoria Limon Verde
JUŻ OD
157
Guerlain Habit Rouge
JUŻ OD
250
Guerlain Habit Rouge L'Eau
JUŻ OD
187
Guerlain Homme
JUŻ OD
273
JUŻ OD
188
Guerlain L'Homme Ideal
JUŻ OD
101
Guerlain L'Homme Ideal Cologne
JUŻ OD
230
Guerlain L'Homme L'Eau Boisée
JUŻ OD
187
Guerlain L'Instant
L'INSTANTL'Instant de Guerlain Pour Homme to ekskluzywny, wyjątkowy...
JUŻ OD
152
Guerlain Vetiver