Punkty przy Każdym Zamówieniu
Produkty Orginalne

Guess Płyn po goleniu & Perfumy dla mężczyzn

Guess to francusko-amerykańska marka odzieżowa założona we wczesnych latach 80-tych. Marka znana jest głównie z jeansów, a także z ich zapachów i wód kolońskich. Niektóre z najbardziej popularnych zapachów dla mężczyzn w stylu Guess to: Guess Man (2006) i Guess Dare for Men (2014).

Zgadnij, czasami stylizowany na GUESS ?, został założony przez braci Georges'a i Maurice'a Marciano we wczesnych latach 80-tych. Później dołączyli do nich bracia Armand i Paul, dzięki którym Guess stał się prawdziwą firmą rodzinną. Bracia dorastali w Maroku i pochodzili z długiej linii rabinów. Zerwali ze swoją przeszłością i zamiast tego przeszli na modę, prowadząc kilka sklepów odzieżowych na południu Francji. Pod koniec lat 70. zaczęli interesować się nowym biznesem w Ameryce, a pierwszy sklep Guess otworzył swoje drzwi w 1981 roku i znajdował się w ekskluzywnej dzielnicy Beverly Hills.

Początkowo firma sprzedawała tylko dżinsy damskie, ale w 1983 roku wprowadziła linię dla mężczyzn. Guess była jedną z pierwszych marek, która spopularyzowała dżinsy objeżdżane kamieniami, a także dużo grała z zamkiem błyskawicznym, używając zamków do kostek w niektórych z ich najbardziej znanych projektów. W tamtych czasach jeansy uważano za nieco nie na modę, ale dzięki potężnej kampanii marketingowej i zastosowaniu innowacyjnych projektów bracia Marciano stworzyli nowe szaleństwo dla dżinsów. Klasyczne jeansy z lat 80-tych, które Marty Mcfly nosi w filmach Back To The Future, zostały w rzeczywistości wykonane przez Guessa na potrzeby filmu. W końcu Beverly Hills jest tuż obok Hollywood!

W ostatnich latach pojawiło się wiele wspaniałych wód kolońskich, płynów po goleniu i zapachów. Guess Man (2006) to cytrynowy aromatyczny dla mężczyzn, oparty na piołunu i zawierający imbir, lawendę, drzewo sandałowe, balsam i jodłę. Guess Suede (2007) to ciepła, świeża mieszanka super świeżych owoców cytrusowych, zamszu i skóry. Nowszym wydawnictwem jest Guess Dare for Men (2016), pełen przygód zapach drewna, przypraw, jałowca i paczuli.
Pokaż Więcej