Punkty przy Każdym Zamówieniu
Produkty Orginalne

Mäurer & Wirtz Płyn po goleniu & Perfumy dla mężczyzn

irma Mäurer & Wirtz została założona w 1845 roku przez Michaela Mäurera i pasierba Andreasa Wirtza. Ich pierwsze przedsięwzięcie było w Aachen w Niemczech, gdzie produkowali mydła i detergenty. Firma Mäurer & Wirtz rozszerzyła swoją działalność od XIX wieku, a firma jest teraz bardziej skoncentrowana na zapachach. 4711 jest zdecydowanie najbardziej popularnym zapachem w ich zasięgu. 4711 to klasyczna cytrynowa woda kolońska pierwotnie stworzona pod koniec 1700 roku. 4711 nadal jest wytwarzany przy użyciu oryginalnej receptury i projektu butelki.

Po tych wszystkich latach firma nadal jest częściowo własnością rodziny, co jest niezłym wyczynem. W 2014 roku woda kolońska 4711 obchodziła swoje 222 urodziny, zaledwie kilka lat przed wprowadzeniem kolekcji unisex 4711 Acqua Colonia (2009) z ponad 10 różnymi kombinacjami składników w swoim asortymencie. Legenda głosi, że oryginalny nos 4711, kupca Wilhelm Mülhens został obdarzony prezentem ślubnym jako butelka cudownej wody. Ta wonna woda została mu darowana przez mnicha kartuzów, a następnie stała się wodą kolońską 4711, jaką znamy. Sztandarowy sklep 4711, położony na Glockenglasse, jest popularną atrakcją turystyczną dla entuzjastów zapachów. Aromatyczny zapach dla mężczyzn zawiera akcenty cytrusowe z pomarańczowego oleju i cytryny.
Kolejnym stałym ulubieńcem jest oryginalny zapach Tabac, który trafił na rynki w 1955 roku. W rzeczywistości jest tak popularny, że sam zapach ma swoją stronę w Wikipedii. Teraz rozszerzyli asortyment Tabac o wody toaletowe Tabac, Eau de Cologne, mydło do golenia, płyn po goleniu i dezodorant.

Dzięki ponad 170-letniemu doświadczeniu firma Mäurer & Wirtz przeszła długą drogę, ale nie są jeszcze w pobliżu. Firma stale się rozwija, zdobywając różne prestiżowe marki, takie jak Strellson, Baldessarini i wiele innych.
Pokaż Więcej