Punkty przy Każdym Zamówieniu
Produkty Orginalne

Mugler Płyn po goleniu & Perfumy dla mężczyzn

Z ponad 80 zapachami w swoim portfolio, nie dziwi, że Thierry Mugler jest międzynarodową gwiazdą świata zapachów i wód po goleniu. Thierry jest francuskim projektantem mody i twórcą wielu perfum. Według jego własnych słów, Mugler zawsze skupiał się bardziej na rysowaniu niż na szkole i od czasu jego pierwszych projektów było jasne, że jest on także prawdziwym oryginałem. Zazwyczaj opisywany jako nieco dziwaczny i ekscentryczny, Mugler często czuł się niedoceniany przez redaktorów magazynów oraz krytyków, którzy nie rozumieli jego stylu.

W 1978 roku Mugler otworzył swój pierwszy butik w Paryżu na Place des Victoires, w centrum miasta, a równolegle wprowadził także na rynek kolekcję mody dla mężczyzn. Ta wszechstronna kolekcja męskiej odzieży przeobrażała klasyczną męskość i dała charakterystyczny, kanciasty i nowoczesny styl, który wyróżniał się dzięki swoim futurystycznym kształtom i elementom fantastyki. Mugler był bardzo precyzyjny w swoich projektach, upewniając się, że wszystkie posiadają czysty, ustrukturyzowany krój, o rozpoznawalnej sylwetce, ale także niepowtarzalny styl, który rozkwitła na wybiegach pod koniec XX wieku.

W latach 80-tych i 90-tych Thierry Mugler stał się uznanym międzynarodowo projektantem a jego kolekcje zyskały międzynarodową sławę i sukces. Jego sukces nie ogranicza się wyłącznie do wybiegów – w 1993 roku stworzył słynną małą czarną sukienkę, noszoną przez Demi Moore w filmie „Niemoralna Propozycja”, w 2002 roku współpracował z Cirque du Soleil i stworzył wszystkie kostiumy oraz tożsamość postaci w ich show, a w 2009 Mugler pracował jako doradca artystyczny piosenkarki Beyonce, tworząc kostiumy dla jej ‘I Am......World Tour’.

Pierwszy zapach męski został stworzony w oparciu o sukces pierwszego zapachu dla kobiet, Angel, który był rewolucyjnym, nowym typem zapachu, znanym jako gourmand. Pierwszy zapach dla mężczyzn był znany jako Angel Men lub w skrócie A*Men. Ten zapach zawiera nuty karmelu, kawowe wanilii, paczuli i miodu i jest jednym z pierwszych, tak mocno opierającym się na zapachach spożywczych, które są jedną z życiowych pasji Muglera. Butelka została zaprojektowana przez samego Thierry’ego Muglera, i jest dostępna w dwóch wariantach – z błyszczącego metalu i czarnej gumy. Inne męskie zapachy Muglera to m.in. B*Men(2004), nawiązujący do wielkiej pasji dzieciństwa Thierry’ego Muglera, komiksów i superbohaterów.

W 2011 roku Mugler przeniósł zainteresowanie kuchnią o poziom wyżej, wydając linię ‘The Taste of Fragrance’ dla mężczyzn i kobiet, które miała łączyć świat perfum oraz doskonałą kuchnię. W tej linii istnieją cztery zapachy - 3 dla kobiet i 1 dla mężczyzn, a każdy zapach został wzbogacony o nuty gourmand lub „wzmacniacze smaku”. To właśnie, wraz z jego powiększającą się gamą zapachów i wód po goleniu pozwoliło Thierry’emu Muglerowi zdobyć pozycję jednego z najbardziej znanych przedsiębiorców perfumeryjnych wszechczasów.
Pokaż Więcej