Punkty przy Każdym Zamówieniu
Produkty Orginalne

Penhaligon's Płyn po goleniu & Perfumy dla mężczyzn

Penhaligon's jest jednym z najstarszych wciąż działających domów perfumeryjnych, który otworzył swoje podwoje w 1870 roku. Ta brytyjska marka w dalszym ciągu produkuje niektóre z ich oryginalnie zmęczonych i przetestowanych produktów, ale także pozostała w związku z nowymi zapachami, które wciąż przesuwają się po kopercie. Firmę założył William Penhaligon, zainspirowany fryzjer i perfumiarz urodzony w 1837 roku. Penhaligon był równie pomysłowy, jak ambitny, a jego innowacyjne perfumy naprawdę wywarły wpływ na jego współczesnych. W 1902 roku stworzył jedną z bestsellerów tej marki, kiedy zakończył pracę nad Blenheim Bouqet - uderzającym zapachem cytrusów i przypraw. Zapach został stworzony dla 7. księcia Marlbourough, dziadka Winstona Churchillsa i nazwany na cześć jego monumentalnego wiejskiego domu; Pałac Blenheim. Zapach jest nadal sprzedawany dzisiaj. W następnym roku Penhaligon otrzymał Royal Warrant, ponieważ ich produkty były dość popularne w królewskim domostwie. Założyciel William Penhaligon zmarł w tym czasie, ale jego interes został utrzymany przy życiu.

Po tym, jak sklep został zniszczony podczas London Blitz w latach 40., Penhaligon kontynuował sprzedaż części swoich towarów w innym miejscu, ale dopiero w 1975 roku marka została wskrzeszona właściwie i wraz z otwarciem wspaniałego sklepu w Covent Garden nowoczesną wersją zrodziła się marka z tradycyjnymi i nowszymi wpływami obok siebie. Od tego czasu firma Penhaligon otworzyła dziwaczne butiki na kilku kontynentach i nadal jest uważana za jedną z najlepszych brytyjskich wytwórni perfum.

Podczas gdy Penhaligon ma wiele zapachów, które są równie miłe dla mężczyzn i kobiet, niektóre z nich są przeznaczone głównie dla dżentelmenów. Hammam Bouqet (1872) to drzewny orientalny zapach stworzony przez samego Williama Penhaligona i zainspirowany egzotycznymi zapachami tureckiej łaźni w pobliżu jego sklepu, używając wapna, lawendy i róży na drewnianej podstawie. Endymion Cologne (2003) to tajemniczo aromatyczna przyprawa z dodatkiem bergamotki, kawy, skóry, czarnego pieprzu, kadzidła, piżma i olibanum. Sartorial (2010) butelkuje zapachy warsztatu krawieckiego z nutami pary, wosku pszczelego, świeżego imbiru, skóry i metalu. Blasted Heath (2015) ma na celu uchwycenie porwanego przez wiatr wybrzeża brytyjskiego ze zwodnymi nutami morza, whisky i wodorostów na bazie drewna i piżma.
Pokaż Więcej