Wyprzedaż Dnia Ziemi | Zaoszczędź na Produktach Ekologicznych | Pozostał:

Prada Płyn po goleniu & Perfumy dla mężczyzn

Prada to włoska firma odzieżowa założona w 1913 roku przez braci Mario i Martino Prada. Firma jest pod kierownictwem Miuccia Prada, wnuczki Mario, od 1978 r. Do tego czasu Prada była w dużej mierze odsprzedawcą wyrobów skórzanych, ale po zmianie zarządzania Prada stała się domem mody, który znamy dzisiaj.

Autorskie kreacje Miuccia dla Prady pojawiły się w 1979 roku, osiągając wielki sukces. Kiedy Miuccia poznała Patrizio Bertelli, przedsiębiorcę z branży skórzanej, zaczęła tworzyć swoje pierwsze plecaki i torebki, które wkrótce stały się bestsellerami. Udało jej się otworzyć drugi butik w Mediolanie i do tego czasu Bertelli dołączył do niej w branży. Jej pierwsza kolekcja odzieży damskiej debiutowała w 1988 roku, rok po ślubie z Bertelli. W 1992 roku wprowadziła modną linię nazwaną od jej pseudonimu Miu Miu, prezentującą twórczy i nietuzinkowy styl brzydkiego szyku. Kolekcja odzieży męskiej została wprowadzona w 1993 roku. Prada była prezentowana na każdym międzynarodowym pokazie mody od późnych lat 80-tych i do dziś jest niezwykle ważnym domem mody.

Zapachy Prady powstają w połączeniu z Puigiem, który współpracuje również z innymi znanymi firmami mody, takimi jak Jean Paul Gaultier i Valentino. Pierwszym zapachem na podbój rynku masowego był Prada Eau de Parfum (2004). Jednak zapachy Prady były początkowo niszowymi wyrobami rzemieślniczymi, składającymi się tylko jednym porozumieniem. Zostały one następnie przedstawione z niewielką modyfikacją, tworząc Infusion Line. Infusion D'Homme (2008) to woda toaletowa dla mężczyzn, której głównym akordowi, Iris, towarzyszy wetiwer i kadzidło. Inne popularne zapachy dla mężczyzn to Amber Pour Homme (2006) i Luna Rossa (2012).

Zobacz wszystko

Prada linia czasu

Prada
Kolekcje
JUŻ OD
162
Prada Amber Pour Homme
JUŻ OD
165
Prada Infusion D'Iris
JUŻ OD
178
Prada Infusion De Fleur D'Oranger
JUŻ OD
185
Prada L'Homme Intense
JUŻ OD
212
Prada Luna Rossa
JUŻ OD
196
Prada Luna Rossa Carbon
JUŻ OD
194
Prada Luna Rossa Sport
JUŻ OD
190
Prada Metallic
JUŻ OD
248
Prada No6 Tubereuse
JUŻ OD
89
Prada Prada L'Homme