Punkty przy Każdym Zamówieniu
Produkty Orginalne

Prada Płyn po goleniu & Perfumy dla mężczyzn

Prada to włoska firma odzieżowa założona w 1913 roku przez braci Mario i Martino Prada. Firma jest pod kierownictwem Miuccia Prada, wnuczki Mario, od 1978 r. Do tego czasu Prada była w dużej mierze odsprzedawcą wyrobów skórzanych, ale po zmianie zarządzania Prada stała się domem mody, który znamy dzisiaj.

Autorskie kreacje Miuccia dla Prady pojawiły się w 1979 roku, osiągając wielki sukces. Kiedy Miuccia poznała Patrizio Bertelli, przedsiębiorcę z branży skórzanej, zaczęła tworzyć swoje pierwsze plecaki i torebki, które wkrótce stały się bestsellerami. Udało jej się otworzyć drugi butik w Mediolanie i do tego czasu Bertelli dołączył do niej w branży. Jej pierwsza kolekcja odzieży damskiej debiutowała w 1988 roku, rok po ślubie z Bertelli. W 1992 roku wprowadziła modną linię nazwaną od jej pseudonimu Miu Miu, prezentującą twórczy i nietuzinkowy styl brzydkiego szyku. Kolekcja odzieży męskiej została wprowadzona w 1993 roku. Prada była prezentowana na każdym międzynarodowym pokazie mody od późnych lat 80-tych i do dziś jest niezwykle ważnym domem mody.

Zapachy Prady powstają w połączeniu z Puigiem, który współpracuje również z innymi znanymi firmami mody, takimi jak Jean Paul Gaultier i Valentino. Pierwszym zapachem na podbój rynku masowego był Prada Eau de Parfum (2004). Jednak zapachy Prady były początkowo niszowymi wyrobami rzemieślniczymi, składającymi się tylko jednym porozumieniem. Zostały one następnie przedstawione z niewielką modyfikacją, tworząc Infusion Line. Infusion D'Homme (2008) to woda toaletowa dla mężczyzn, której głównym akordowi, Iris, towarzyszy wetiwer i kadzidło. Inne popularne zapachy dla mężczyzn to Amber Pour Homme (2006) i Luna Rossa (2012).
Pokaż Więcej