Thierry Mugler Płyn po goleniu & Perfumy dla mężczyzn

Z ponad 80 zapachami w swoim portfolio, nie dziwi, że Thierry Mugler jest międzynarodową gwiazdą świata zapachów i wód po goleniu. Thierry jest francuskim projektantem mody i twórcą wielu perfum. Według jego własnych słów, Mugler zawsze skupiał się bardziej na rysowaniu niż na szkole i od czasu jego pierwszych projektów było jasne, że jest on także prawdziwym oryginałem. Zazwyczaj opisywany jako nieco dziwaczny i ekscentryczny, Mugler często czuł się niedoceniany przez redaktorów magazynów oraz krytyków, którzy nie rozumieli jego stylu.

W 1978 roku Mugler otworzył swój pierwszy butik w Paryżu na Place des Victoires, w centrum miasta, a równolegle wprowadził także na rynek kolekcję mody dla mężczyzn. Ta wszechstronna kolekcja męskiej odzieży przeobrażała klasyczną męskość i dała charakterystyczny, kanciasty i nowoczesny styl, który wyróżniał się dzięki swoim futurystycznym kształtom i elementom fantastyki. Mugler był bardzo precyzyjny w swoich projektach, upewniając się, że wszystkie posiadają czysty, ustrukturyzowany krój, o rozpoznawalnej sylwetce, ale także niepowtarzalny styl, który rozkwitła na wybiegach pod koniec XX wieku.

W latach 80-tych i 90-tych Thierry Mugler stał się uznanym międzynarodowo projektantem a jego kolekcje zyskały międzynarodową sławę i sukces. Jego sukces nie ogranicza się wyłącznie do wybiegów – w 1993 roku stworzył słynną małą czarną sukienkę, noszoną przez Demi Moore w filmie „Niemoralna Propozycja”, w 2002 roku współpracował z Cirque du Soleil i stworzył wszystkie kostiumy oraz tożsamość postaci w ich show, a w 2009 Mugler pracował jako doradca artystyczny piosenkarki Beyonce, tworząc kostiumy dla jej ‘I Am......World Tour’.

Pierwszy zapach męski został stworzony w oparciu o sukces pierwszego zapachu dla kobiet, Angel, który był rewolucyjnym, nowym typem zapachu, znanym jako gourmand. Pierwszy zapach dla mężczyzn był znany jako Angel Men lub w skrócie A*Men. Ten zapach zawiera nuty karmelu, kawowe wanilii, paczuli i miodu i jest jednym z pierwszych, tak mocno opierającym się na zapachach spożywczych, które są jedną z życiowych pasji Muglera. Butelka została zaprojektowana przez samego Thierry’ego Muglera, i jest dostępna w dwóch wariantach – z błyszczącego metalu i czarnej gumy. Inne męskie zapachy Muglera to m.in. B*Men(2004), nawiązujący do wielkiej pasji dzieciństwa Thierry’ego Muglera, komiksów i superbohaterów.

W 2011 roku Mugler przeniósł zainteresowanie kuchnią o poziom wyżej, wydając linię ‘The Taste of Fragrance’ dla mężczyzn i kobiet, które miała łączyć świat perfum oraz doskonałą kuchnię. W tej linii istnieją cztery zapachy - 3 dla kobiet i 1 dla mężczyzn, a każdy zapach został wzbogacony o nuty gourmand lub „wzmacniacze smaku”. To właśnie, wraz z jego powiększającą się gamą zapachów i wód po goleniu pozwoliło Thierry’emu Muglerowi zdobyć pozycję jednego z najbardziej znanych przedsiębiorców perfumeryjnych wszechczasów.

Zobacz wszystko

Thierry Mugler linia czasu

1995
2019
2018
2018
2017
2016
2015
2014
2009
2007
2007
Ice Men
ICE MEN

Thierry Mugler Ice Men to lodowato-niebieski zapach uchwycony w...

2004
2004
B*Men
B*MEN

Pierwotnie wprowadzony na rynek w 2004 roku, to nowoczesny,...

2001
1996
1996
A*Men
A*MEN

A * Men, Amen lub Angel for Men to aromatyczny zapach dla...

Thierry Mugler
Kolekcje
JUŻ OD
76
Thierry Mugler A*Men
A*MENA * Men, Amen lub Angel for Men to aromatyczny zapach dla...
JUŻ OD
202
Thierry Mugler A*Men Pure Havane
JUŻ OD
206
Thierry Mugler A*Men Pure Malt
JUŻ OD
22
Thierry Mugler A*Men Pure Shot
JUŻ OD
140
Thierry Mugler Cologne