Punkty przy Każdym Zamówieniu
Produkty Orginalne

Tom Ford Płyn po goleniu & Perfumy dla mężczyzn

Tom Ford jest amerykańskim projektantem mody, który jest najbardziej znany z pracy z Gucci i Yves Saint Laurent, a także z własnym domem mody i linią zapachową. Ford dorastał na amerykańskim południu, ale przeniósł się do Nowego Jorku, aby przejść na uniwersytet. Studiował historię sztuki na Uniwersytecie Nowojorskim, ale opuścił szkołę już po roku. Związał się z końcem, występując w reklamach, dopóki nie dostał się do ekskluzywnej Parsons School of Design, części prestiżowej New School w Nowym Jorku, gdzie studiował architekturę, a następnie wyjechał do Paryża, gdzie pracował w Chloé jako stażysta. Po ukończeniu studiów Ford zaczął szukać pracy w modzie, a pierwsza praca projektowa była w małej firmie sportowej, gdzie pracował jako asystent projektanta w późnych latach 80-tych, praktycznie zmuszając się do wejścia, dzwoniąc do nich codziennie przez ponad miesiąc. Ze względu na jego przyjaźń z projektantem Markiem Jacobsem, dostał później pracę w Perry Ellis, gdzie Jacobs był głównym projektantem, ale po kilku latach, zmęczonych nowojorską i amerykańską modą, Ford zaczął tęsknić za Europą. Był w stanie zdobyć pozycję w Gucci i udał się do Włoch.

Podczas gdy Gucci jest dziś ogromną marką, marka naprawdę walczyła, kiedy pojawił się Ford. Dom był poważnie źle zarządzany, niepopularny i tracący miliony. Przeszedł przez kolejne szeregi, a dyrektorowi twórczemu udało się zmienić zatopiony statek, zwiększając ponad dwukrotnie sprzedaż w ciągu kilku lat. Pod przywództwem twórczym Fords, Gucci odzyskał dawną świetność i stał się liderem na rynku. Dom mody ostatecznie zyskał na tyle duże, by zdobyć Yves Saint Laurent, a twórcza kontrola nad legendarną francuską marką została przekazana firmie Ford, która najwyraźniej nie była zbyt popularna wśród samych Yvesów, ze względu na niechęć do projektów Fords i często kontrowersyjne kampanie reklamowe. Po długiej walce o władzę Ford został wypchnięty z Gucci Group w 2004 roku i stracił obie pozycje.

W 2007 roku Ford wkrótce wprowadził na rynek swoją własną markę. Początkowo handlował swoimi laurami Gucci i YSL, nowa firma Forda wkrótce stała się marką luksusową i od mody po okulary, perfumy i produkty kosmetyczne. . Ford pozwolił sobie na elegancki, ale seksowny wygląd, z którego jest znany, a także stworzył ubrania dla takich sław, jak Tom Hanks, Daniel Craig i Will Smith. Pierwszy zapach Tom Ford powstał w 2006 roku i nosił nazwę Black Orchid. Zapach okazał się ogromnym sukcesem i chociaż początkowo był sprzedawany kobietom, ma sporo zwolenników wśród mężczyzn, a aktor Eddie Redmayne przyznaje, że jest to jego podpis. Pierwszym męskim zapachem Tom Ford był po prostu Tom Ford for Men (2007), świeży i drzewny zapach piżma z nutami, w tym imbirem, cytryną, bergamotą i liściem tytoniu. Noir (2012) to wielopoziomowy aromatyczny zapach wieczorowy, który ma dopełnić kobiecy zapach Violet Blonde. Poprzez swoją luksusową kolekcję Tom Ford Private Blend Ford był w stanie delektować się naprawdę luksusowymi zapachami, a niektóre z najbardziej popularnych opcji dla mężczyzn to Tobacco Oud (2013) i Tuscan Leather (2013).

Tom Ford nie zatrzymał się przy modzie, zapachach i oku. W 2009 roku wyreżyserował swój pierwszy film pełnometrażowy; "Single Man" z udziałem Colina Firtha, który zdobył kilka nagród i był nominowany do Oscara.
Pokaż Więcej