Punkty przy Każdym Zamówieniu
Produkty Orginalne

Yves Saint Laurent Płyn po goleniu & Perfumy dla mężczyzn

Zdobywając sławę w niezwykle młodym wieku, Yves Saint Laurent rozpoczął karierę jako jeden z najlepiej ubranych mężczyzn i przedsiębiorców po goleniu pod czujnym okiem Christiana Diora po tym, jak wygrał suknię asymetryczną - coś, co ukształtuje jego kariery i być jednym z inspirujących i odważnych kreacji w stylu jego życia. Po usłyszeniu o jego sukcesie, Dior natychmiast zatrudnił Laurenta, a po śmierci Diora w 1957 roku zastąpił Diora jako wpływowego projektanta Haute Couture dla firmy.

Kiedy wybuchła algierska wojna o niepodległość, Laurent musiał wstąpić do armii, w wyniku czego stracił miejsce w Dior. Po krótkim pobycie w szpitalu, Laurent był w stanie założyć własną markę mody i zapachów w 1962 r. I właśnie wtedy jego komercyjne przedsiębiorstwo zaczęło naprawdę kwitnąć, mocno wspierane przez dodatek męskiej odzieży w 1974 r. Na podstawie obrazu śliskiego krawiectwo i francuski polski, Yves Saint Laurent chciał zbudować markę, w której kryje się kluczowy wygląd dla mężczyzn, który można z łatwością zaktualizować za pomocą współczesnego akcentu, i jest to coś, co trwa do dziś, długo po śmierci założyciela w 2008 roku w wiek 71 lat.

Imperium Yves Saint Laurenta rosło w siłę, gdy wkrótce zaczął realizować projekty poza światem mody, a po goleniu i wodzie kolońskiej był jednym z największych sukcesów. Z flagowymi sklepami w całej Ameryce i na całym świecie łatwo zrozumieć, dlaczego ta rozpoznawalna marka pozostaje tak popularna i kochana, od samego początku dumnie budując prawdziwą i lojalną bazę fanów. Sukces ten nie przyszedł jednak bez ceny - Laurent był mocno krytykowany przez całą swoją karierę i nie bardziej niż poprzez zapachy - chciał promować zmysłowe i silne zapachy, które odzwierciedlały osobowości jego klientów i często uważano, że jest nierozsądne, osądzające i dominujące. To, wraz z krytyką, że zachęcał do stosowania leków po goleniu Opium pour Homme (1995) było zrozumiałym niepokojem dla Laurenta, jednak stworzenie męskiego zapachu Kouros w 1981 r. Uciszyło większość krytyków, gdy stało się jednym z nowoczesnych klasyków i najlepsi sprzedawcy świata perfum do tej pory.

Trzeba powiedzieć, że YSL ma jeden z najbardziej fascynujących zakresów zapachów dla mężczyzn - wszystkie zachęcające do wolności wypowiedzi, w co tak bardzo wierzy Laurent. L'Homme (2006) i L'Homme Libre (2011) jedne z najlepiej sprzedających się zapachów, które są świeże i młodzieńcze, a jednocześnie są męskie. La Nuit de L'Homme (2009) jest pełen ponczów i mocnych składników i został ogłoszony przez Laurenta jako zapach pełen kontrastów i napięć. Rive Gauche pour Homme był odą do kolekcji sklepów sprzedających luksusową odzież męską i wkrótce stał się ikoną sukcesu domu.
Pokaż Więcej