Punkty przy Każdym Zamówieniu
Produkty Orginalne

Annick Goutal Perfumy & Perfumy dla kobiet

Annick Goutal to francuski dom perfum. Są one znane jako jedna z wiodących niezależnych firm perfumeryjnych i od końca lat 70. dostarczają klientom wysokiej jakości zapachy najwyższej jakości. Annick Goutal była naturalna, jeśli chodzi o perfumy. Była kreatywnym geniuszem, który od najmłodszych lat interesował się sztuką i zapachami, a także był obdarzony fantastycznym węchem. Chociaż zaczęła jako model, później założyła firmę do pielęgnacji skóry z przyjacielem. Była bardziej zafascynowana zapachami i opakowaniem produktów oraz doświadczeniem z ich używania niż efektami kremów. Doprowadziło ją to do tego, że uświadomiła sobie, że byłaby idealna dla luksusowych perfum, gdy poznała perfumiarza Henri Sorsana w 1977 roku. Sorsana był utalentowanym twórcą zapachów, który pokazał Goutalowi sekrety rzemiosła. Następnie przez wiele lat trenowała, by zostać perfumiarzem. Podobnie jak wielu niezależnych perfumiarzy bardziej interesowała się perfumami niż sztuką. Jej zapachy, opracowane wspólnie z Isabelle Doyen, bazują na miejscach i pomysłach i często mają wpływ na orientalne wpływy.

Wiele perfum Goutal jest uniseksualnych, ale większość jest tworzona wyłącznie dla kobiet. Rose Absolute (1984) to intensywny kwiatowy zapach stworzony z sześciu różnych rodzajów róż, które zostały starannie ułożone warstwami, aby stworzyć wrażenie ogrodu różanego. Petit Cherie (1998) to słodki i owocowy zapach z brzoskwinią, różanym piżmem, wanilią i świeżo skoszoną trawą. Ce Soir Ou Jamais (1999), który był ostatnim perfumem Goutals i zabrał 10 lat, jest subtelnym zapachem, który łączy w sobie nutę róży z gruszką, winem i ambrette, które mają odzwierciedlać zapachy, jakich doświadczyła pewnego ranka podczas wizyty w kościelnym ogrodzie. Songes (2005) to późny zapach stworzony przez współpracowniczkę Goutala, Isabelle Doyen, który stał się jednym z najpopularniejszych perfum marki dzięki gładkiemu i kremowemu ujęciu kwiatów frangipani.

Córka Annicka, Camille Goutal, przejęła firmę po jej śmierci. Sama perfumiarz wykonała pracę swojej matki. Jednym z najbardziej znanych nowych zapachów Goutal była seria Les Orientalistes. Są to trzy zapachy inspirowane orientem i trzy charakterystyczne nuty zapachowe z tego regionu, bursztyn, kadzidło i mirra. Zapachy to Ambre Fétiche, Myrrhe Ardente i Encens Flamboyant i zostały wydane w 2007 roku. W 2014 roku otworzyła piękny nowy butik Goutal w West Village na Manhattanie, a także sklepy Annick Goutal w Londynie i Paryżu.
Pokaż Więcej