Punkty przy Każdym Zamówieniu
Produkty Orginalne

Calvin Klein Perfumy & Perfumy dla kobiet

Calvin Klein, nazwana na cześć swojego założyciela, Calvina Kleina, nadal jest jednym z wiodących ekskluzywnych domów mody XX i XXI wieku. Wszystko zaczęło się w 1968 roku, kiedy Klein otworzył swój pierwszy sklep w hotelu York w Nowym Jorku i swoją pierwszą kolekcję "młodzieńczych, skromnych płaszczy i sukienek", a Klein szybko zyskał na popularności po pojawieniu się na okładce Vogue w 1969 roku, kiedy to jego nazwa została mocno osadzona w obwodzie mody.

Calvin Klein to jedna z najbardziej udanych amerykańskich firm modowych ostatnich 25 lat, której zyski sięgają 7 miliardów dolarów w ostatnich latach. W przeciwieństwie do wielu innych ekskluzywnych marek, Calvin Klein ma bardzo niewiele własnych sklepów, ale pozwala innym sprzedawcom sprzedawać swoje markowe produkty i otrzymywać tantiemy za te produkty. W 1973 Klein otrzymał swoją pierwszą nagrodę za swoją 74-częściową odzież damską i był najmłodszym odbiorcą takiego wyróżnienia w tym czasie. Następnie zdobył nagrodę ponownie w 1974 i 1975 roku, a od 1977 Klein podpisał licencje na kosmetyki, dżinsy, apaszki, buty, okulary przeciwsłoneczne, perfumy i wiele innych.

Pierwszy zapach wydany przez Calvina Kleina był dla kobiet i wydany w 1978 roku. Był po prostu "Calvin Klein" i jest znaną klasyką na całym świecie, kochaną przez miliony klientów, zarówno starych, jak i młodych. Calvin Klein nie przestawał słuchać swojej bazy klientów, a gdy zorientował się, że większość jego klientów była kobietami, zdecydował się skoncentrować na zapachach dla kobiet. W 2014 roku dostępnych było ponad 40 perfum Calvin Klein dostępnych dla kobiet. Calvin Klein jest także dużym producentem perfum unisex, zapachów dla mężczyzn i kobiet. CK One, który został wydany w 1994 roku, był pierwszym przykładem, po którym nastąpiło wiele flankerów.

Wraz z rozwojem Calvina Kleina pojawiła się również krytyka i dezaprobata, a jednym z głównych winowajców była kampania reklamowa i marketingowa od giganta perfum i po goleniu. Niektóre z najgłośniejszych reklam zawierały takie, w których piętnastoletnia Brooke Shields pytała o coś, co zostało uznane za nieodpowiednie dla jej wieku. Ogłoszenia Calvina Kleina były często kontrowersyjne, ale nie oznacza to, że nie odnosiły sukcesu. Jeden z najsławniejszych modeli bielizny Mark Wahlberg zyskał sławę jako gwiazda hip hopu i od tej pory jest odnoszącym sukcesy aktorem.

Klein był również odpowiedzialny za wznowienie kariery Kate Moss po jej licznych skandali i niekończącej się liście innych celebrytów, w tym Zoe Saldana, Andie Macdowell, Eva Mendes i Scarlett Johansson, wzorowali się na tej marce. Po sprzedaży swojego przedsiębiorstwa w 2002 r. Klein nadal odgrywa aktywną rolę, ale nadal odgrywa ważną rolę jako doradca.
Pokaż Więcej