Punkty przy Każdym Zamówieniu
Produkty Orginalne

Givenchy Perfumy & Perfumy dla kobiet

Givenchy to znana na całym świecie marka odzieżowa założona w 1952 roku przez hrabiego Huberta de Givenchy, która nieodmiennie cieszy się reputacją elegancji i haute couture. Sam Givenchy urodził się w arystokratycznej rodzinie w Beauvais we Francji, aw 1944 przeniósł się do Paryża, gdzie studiował sztukę w École Nationale Supérieure des Beaux-Arts. Po ukończeniu szkoły artystycznej pracował dla kilku ważnych projektantów mody w Paryżu, mając już za sobą początkowe doświadczenie zawodowe dla projektanta Jacquesa Fatha w młodym wieku 17 lat. Francuskie domy mody były już liderem w światowej modzie, a Givenchy zyskał jeszcze więcej doświadczenia dzięki pracy dla Luciena Lelonga, Roberta Piqueta i Elsy Schiaparelli.

Givenchy zrobił skok wiary w 1952 roku, kiedy otworzył swój pierwszy butik i założył własną markę modową. Szybko okazało się to dobrą decyzją, ponieważ jego debiutancka kolekcja stała się hitem, otrzymała wiele pochwał za swoje eleganckie, kobiece projekty. Tak bardzo, że nawet gwiazdy takie jak Audrey Hepburn po prostu nie mogły się oprzeć jego kreacjom, co widać w filmach Sabrina, Breakfast at Tiffany's and Charade. Jego początkowe kolekcje zawierały osobne ubrania, takie jak długie przewiewne spódnice i dopasowane bluzki, w tym bluzka Bettina, nazwana na cześć Bettiny Graziani. Kolejne kolekcje obejmowały eleganckie suknie wieczorowe, kobiece nakrycia głowy i dopasowane garnitury, a nazwa Givenchy wkrótce stała się synonimem paryskiego szyku.

Givenchy rozszerzył swoją ofertę o pierwsze perfumy w 1957 roku, zwane L'Interdit, co oznacza "Forbidden", który został zainspirowany przez jego najsłynniejszego klienta, Audrey Hepburn, podczas gdy ich pierwszy męski zapach, Monsieur de Givenchy, został zapoczątkowany dopiero dwa lata później. 1959. Marka jest obecnie częścią francuskiego wielonarodowego konglomeratu towarów luksusowych LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy SA) i pozostaje niezmiennie ulubieńcem wielu celebrytów, ich fanów i szerszej publiczności. Niektóre z najbardziej popularnych perfum Givenchy dla kobiet to kwiatowe akcenty Chypre Givenchy III (1970), zmysłowo słodkie i drzewne akcenty Ysatis (1984), bogato kwiatowy Amarige (1991), orientalne kwiaty Organza (1996), obficie kwieciste akcenty Hot Couture (2000), owocowe kwiaty w stylu Very Irresistible (2005), ciepłe orientalne kwiaty z Ange Ou Demon (2006), delikatnie pudrowe kwiatowe akcenty Chypre z Dahlia Noir (2011), pudrowy słodki kwiatowy esencja Blooma (2013) i boska kompozycja kwiatowa Dahlia Divin (2014), by wymienić tylko kilka.

Givenchy - ponadczasowe piękno i klasyczna elegancja
Pokaż Więcej