Punkty przy Każdym Zamówieniu
Produkty Orginalne

Guerlain Perfumy & Perfumy dla kobiet

Guerlain to ceniona francuska perfumeria założona w 1828 roku. Ich perfumy są uznawane za jedne z najlepszych na świecie, a przez prawie 200 lat działalności były liderem innowacji, będąc pierwszym, który eksperymentował z substancjami syntetycznymi. zapachy i wprowadzenie zapach dla smakoszy.

Dom może wywodzić swój początek od małego studia perfum, otwartego przez chemika Pierre'a Francois Pascale Guerlain. Nie trwało długo zanim pomysłowe kreacje zapachowe Pierre'a zainteresowały najbardziej wpływowych ludzi w Paryżu i wkrótce udało mu się otworzyć drugi sklep, znajdując się na zamówienie perfum i wód kolońskich dla królewskich, takich jak Napoleon III i jego żona, a także królowej Wiktorii. się. Perfumy Guerlain stworzone dla żony Napoleona III, Empress Eguenie, są nadal dostępne w sprzedaży jako Eau de Cologne Impériale (1860).

Rola mistrza perfum była dziedziczona w rodzinie. To był trzeci mistrz perfum z linii Guerlain, który naprawdę uczyni z marek nowoczesne dziedzictwo. Jacques Guerlain był klasycznie wykształconym i wyjątkowo tajemniczym geniuszem, który został wychowany na mistrza perfumerii, ponieważ jego wuj nie miał własnego potomka. Zaprojektował on około czterystu wpływowych perfum, z których wiele pozostaje popularnych do dziś, ale nigdy nie przeprowadził wywiadu ani nie wystąpił publicznie. Wiele jego zapachów było bezpośrednio inspirowanych literaturą i sztuką. Do jego najbardziej znanych perfum Guerlain należą L'Heure Bleue (1912), miękkie perfumy z anyżowymi i kwiatowymi nutami inspirowanymi impresjonizmem, Mitsuoko (1919), orientalna tajemnica zapachu z chłodnymi nutami cytrusów, na ciepłym cynamonie i drewnie oraz zapach pudrowego bursztynu Shalimar (1925), który był jednym z pierwszych zapachów opartych na wanilii, która jest obecnie powszechna, ale niezwykła w tamtych czasach. Sok z wanilii, który był używany do tworzenia słodkich zapachów Guerlains, nazywano Guerlinade i był częścią większości ich dzieł. Te dwie ostatnie wciąż są jednymi z najlepiej sprzedających się zapachów Guerlains, a zwłaszcza Shalimar przetrwał i jest uważany przez niektórych za podstawę nowoczesnej perfumerii damskiej.

Nadal tworzył aż do 1950 roku, a jego ostatnie perfumy zostały stworzone wraz z jego następcą, wnukiem Jean-Paulem Guerlainem, który byłby ostatnim perfumowanym mistrzem Guerlain, by stać się częścią rodziny. Jean-Paul ma zapachy takie jak Chamade (1969) i kwiatowy Samsara (1989), a także wiele zapachów dla mężczyzn.

Guerlain został przejęty przez LVMH, luksusowy konglomerat, który jest właścicielem Diora, Givenchy'ego, Luisa Vuittona i wielu innych, w 1994 roku. Wielu fanów perfum obawiało się, że oznaczałoby to, że marka stanie się komercyjna i tania, ale Guerlain działał tak jak wcześniej. Nadal jest w dużej mierze zarządzany niezależnie, ale zmiana spowodowała, że ​​wprowadzono nowych perfumiarzy, w tym Oliviera Crespa i Thierry'ego Wassera, nowego mistrza perfum. La Petite Robe Noire (2009), cudowne młodzieńcze perfumy z wiśni, lukrecji, jagód i bergamotki, jest bardziej nowoczesnym zapachem Guerlain i odniosła duży sukces, będąc wydanym w wielu limitowanych edycjach od czasu wydania.
Pokaż Więcej