Punkty przy Każdym Zamówieniu
Produkty Orginalne

Issey Miyake Perfumy & Perfumy dla kobiet

Issey Miyake jest znanym japońskim projektantem, który stworzył ubrania, zapachy, a nawet metody produkcji. Miyake, który przeżył ataki nuklearne w 1945 roku, dorastał w ruinach powojennej Japonii i przyznał, że wpłynęło to na jego pozytywny i jasny styl, który ma tendencję do budowania przeszłości, ale patrzenia w przyszłość. W latach 60-tych młody Miyake, świeżo po szkole projektowania, wyjechał do Europy, gdzie pracował dla Guy Laroche i Givenchy, gdzie tworzył luksusowe dzieła dla bogatych i wpływowych. W wywiadach opisał, jak widząc zamieszki w Paryżu w 1968 roku przekonał go, że przyszłość leży w "ubraniach dla mas". Kiedy wrócił do Japonii kilka lat później, miał założyć własną markę, która skupiałaby się na technologicznych innowacjach i stylu noszenia, który każdy mógł cieszyć się.

Moda Issey Miyake jest bardzo skoncentrowana na procesie projektowania i stosowania nowych i nieprzetestowanych materiałów. Jego słynna linia Pleats Please wykorzystuje starą technikę plisowania, aby tworzyć nowe rodzaje ubrań, które rozszerzają się i rozciągają wraz z użytkownikiem. Ta kolekcja została uzupełniona perfumami Miyake o tej samej nazwie. Pleats Please (1993) jest bezpośrednio inspirowany plisowaniem i układaniem owoców, kwiatów i lasów, w szczególności nutami gruszek, groszku i cedru. Miyake jest również znany ze swojej pracy z teksturami i marszczeniami. Tworzył koszule i sukienki z przetworzonych plastikowych butelek i pudeł kartonowych. On również rozszerzył się o akcesoria, a teraz możesz dostać zegarek, torbę lub nawet buty zaprojektowane przez ten geniusz mody. Miyake lubi współpracę i często pozwala swoim projektantom tworzyć własne linie pod szyldem Issey Miyake, dzięki czemu powstają takie marki butikowe jak Cauliflower.

Pierwszymi perfumami Issey Miyake były L'eau d'Issey for Women (1992). Ten kobiecy i ozonowy zapach kwiatów to bardzo czysta mieszanka melona, ​​lotosu, lilii i wody różanej na bazie drewna i bursztynu. Był jednym z najpopularniejszych perfum lat 90-tych i wyróżnia się wysoką, stożkową butelką. Zapach został wydany w kilku wersjach, w tym Lune d'Issey (2001), L`Eau d`Issey Gold (2011) i licznych letnich wersjach. Zapach (2009) to minimalistyczny zielony zapach z yuzu, werbeny, lawendy, jaśminu i drewna. To niesamowicie czysty i świeży zapach inspirowany wspaniałymi górami Japonii.
Pokaż Więcej