Punkty przy Każdym Zamówieniu
Produkty Orginalne

Jean Paul Gaultier Perfumy & Perfumy dla kobiet

Urodzony we Francji niedługo po zakończeniu II wojny światowej, Jean Paul Gaultier uznał, że projektowanie jest jego pasją od bardzo młodego wieku. W przeciwieństwie do wielu innych znanych stylistów i projektantów, Gaultier nie otrzymał formalnego wykształcenia - po prostu nie był to jego styl - zamiast tego zdecydował się wysłać część swojej pracy kilku projektantom w młodym wieku i okazało się to dla niego owocne. został zauważony przez Pierre'a Cardina, który zatrudnił go jako swojego asystenta w młodym wieku 18 lat. W 1974 roku był kierownikiem butiku Pierre Cardin, a swoją pierwszą indywidualną kolekcję mody rozpoczął w wieku 24 lat w 1976 roku.

Jean Paul Gaultier od samego początku wyraźnie dawał do zrozumienia, że ​​jest przywódcą, a nie zwolennikiem, zwłaszcza jeśli chodzi o modę. Po premierze swojej debiutanckiej kolekcji, Gaultier szybko zdobył sobie reputację "enfant terrible" francuskiej mody. Wiele z kolejnych kolekcji Gaultier opiera się na streetwearach, koncentrując się na kulturze popularnej, podczas gdy inne, w szczególności jego kolekcje Haute Couture, są bardzo formalne, a jednocześnie niezwykłe i zabawne.

Chociaż większość ludzi uważała jego projekty za pobłażliwe, redaktorzy mody, zwłaszcza ci z Elle i francuskiej Marie Claire, byli uwiedzeni jego kreatywnością i od razu zauważyli jego mistrzostwo w krawiectwie, a później rozpoczęli swoją karierę. W 1985 roku wprowadził man-spódnice, i wyprodukował rzeźbione kostiumy dla Madonny w latach dziewięćdziesiątych, w tym jej słynny stożkowy biustonosz i zaprojektował garderobę na jej Wywiad z 2006 roku. Gaultier wywołał szok, używając niekonwencjonalnych modeli do swoich wystaw, takich jak starsi mężczyźni i kobiety o pełnych kształtach, przekłute i mocno wytatuowane modele oraz grając z tradycyjnymi rolami płci w pokazach. Przyniosło mu to zarówno krytykę, jak i ogromną popularność.

Gaultier stosunkowo późno wszedł na scenę zapachową, ale reputacja, którą szybko zdobył jako projektant, wsparła go dobrze, uruchamiając swój pierwszy zapach dla kobiet. Pierwszy zapach, Classique, damski kwiatowy-orientalny, został wprowadzony w 1993 roku, a następnie Le Mâle dla mężczyzn dwa lata później. Oba były bardzo udane, a Le Mâle jest obecnie jednym z najpopularniejszych zapa- chów męskich w Europie, a także silną pozycją rynkową w Australii i Stanach Zjednoczonych.

Wszystkie zapachy, które wydał Gaultier, były znane z ich osobliwego opakowania i niezwykłych kompozycji. Butelki z limitowanej edycji zostały wypuszczone na wiele zapachów, z nowymi "modami" do butelek - obecnie dostępnych jest ponad 30 różnych butelek dla kobiecych perfum "Classique". Inne, nowsze perfumy dla kobiet to Ma Dame, Fragile i Gaultier 2, które są zapachem pasującym zarówno do kobiet, jak i mężczyzn.
Pokaż Więcej