Wyprzedaż | Wszystkie Ceny Obniżone | Koniec W Niedziele

Jean Paul Gaultier Perfumy & Perfumy dla kobiet

Urodzony we Francji niedługo po zakończeniu II wojny światowej, Jean Paul Gaultier uznał, że projektowanie jest jego pasją od bardzo młodego wieku. W przeciwieństwie do wielu innych znanych stylistów i projektantów, Gaultier nie otrzymał formalnego wykształcenia - po prostu nie był to jego styl - zamiast tego zdecydował się wysłać część swojej pracy kilku projektantom w młodym wieku i okazało się to dla niego owocne. został zauważony przez Pierre'a Cardina, który zatrudnił go jako swojego asystenta w młodym wieku 18 lat. W 1974 roku był kierownikiem butiku Pierre Cardin, a swoją pierwszą indywidualną kolekcję mody rozpoczął w wieku 24 lat w 1976 roku.

Jean Paul Gaultier od samego początku wyraźnie dawał do zrozumienia, że ​​jest przywódcą, a nie zwolennikiem, zwłaszcza jeśli chodzi o modę. Po premierze swojej debiutanckiej kolekcji, Gaultier szybko zdobył sobie reputację "enfant terrible" francuskiej mody. Wiele z kolejnych kolekcji Gaultier opiera się na streetwearach, koncentrując się na kulturze popularnej, podczas gdy inne, w szczególności jego kolekcje Haute Couture, są bardzo formalne, a jednocześnie niezwykłe i zabawne.

Chociaż większość ludzi uważała jego projekty za pobłażliwe, redaktorzy mody, zwłaszcza ci z Elle i francuskiej Marie Claire, byli uwiedzeni jego kreatywnością i od razu zauważyli jego mistrzostwo w krawiectwie, a później rozpoczęli swoją karierę. W 1985 roku wprowadził man-spódnice, i wyprodukował rzeźbione kostiumy dla Madonny w latach dziewięćdziesiątych, w tym jej słynny stożkowy biustonosz i zaprojektował garderobę na jej Wywiad z 2006 roku. Gaultier wywołał szok, używając niekonwencjonalnych modeli do swoich wystaw, takich jak starsi mężczyźni i kobiety o pełnych kształtach, przekłute i mocno wytatuowane modele oraz grając z tradycyjnymi rolami płci w pokazach. Przyniosło mu to zarówno krytykę, jak i ogromną popularność.

Gaultier stosunkowo późno wszedł na scenę zapachową, ale reputacja, którą szybko zdobył jako projektant, wsparła go dobrze, uruchamiając swój pierwszy zapach dla kobiet. Pierwszy zapach, Classique, damski kwiatowy-orientalny, został wprowadzony w 1993 roku, a następnie Le Mâle dla mężczyzn dwa lata później. Oba były bardzo udane, a Le Mâle jest obecnie jednym z najpopularniejszych zapa- chów męskich w Europie, a także silną pozycją rynkową w Australii i Stanach Zjednoczonych.

Wszystkie zapachy, które wydał Gaultier, były znane z ich osobliwego opakowania i niezwykłych kompozycji. Butelki z limitowanej edycji zostały wypuszczone na wiele zapachów, z nowymi "modami" do butelek - obecnie dostępnych jest ponad 30 różnych butelek dla kobiecych perfum "Classique". Inne, nowsze perfumy dla kobiet to Ma Dame, Fragile i Gaultier 2, które są zapachem pasującym zarówno do kobiet, jak i mężczyzn.

Zobacz wszystko

Jean Paul Gaultier linia czasu

Jean Paul Gaultier
Kolekcje
JUŻ OD
86
Jean Paul Gaultier Classique
CLASSIQUEClassique to kwiatowy zapach dla kobiet autorstwa Jean Paula...
JUŻ OD
277
Jean Paul Gaultier Classique Cabaret
JUŻ OD
225
Jean Paul Gaultier Classique Essence de Parfum
JUŻ OD
273
Jean Paul Gaultier Classique Glam Edition
JUŻ OD
145
Jean Paul Gaultier Classique Intense
JUŻ OD
118
Jean Paul Gaultier Classique X Collection
JUŻ OD
194
JUŻ OD
107
Jean Paul Gaultier Le Male
LE MALELe Male by Jean Paul Gaultier to świeży i aromatyczny zapach...
JUŻ OD
87
Jean Paul Gaultier Scandal
JUŻ OD
264
Jean Paul Gaultier Scandal A Paris