Lolita Lempicka Perfumy & Perfumy dla kobiet

Lolita Lempicka, urodzona w Josiane Maryse Pividal, jest francuską projektantką mody i twórcą perfum. Jej imię pochodzi od powieści Nabokowa "Lolita" i polskiej malarki Art Deco Tamary de Lempickiej. Jej pasja do projektowania mody rozpoczęła się w młodym wieku, kiedy sama robiła sukienki dla swoich lalek. Jako dziecko uwielbiała bajki, księżniczki i wspaniałe sukienki. Te elementy są nadal obecne w jej kolekcjach i projektach perfum. Jej sukienki są uważnie i delikatnie haftowane, a jej butelki perfum wyglądają jak należą do magicznej krainy czarów. Bajki nie są jednak jej jedynym źródłem inspiracji. Zainspirowały ją również magazyny o modzie, takie jak Marie Claire, projektanci tacy jak Coco Chanel, poeci tacy jak Jean Cocteau i malarze tacy jak Matisse i Modigliani.

Jej pierwsza kolekcja została zaprezentowana w 1983 roku, w wieku 29 lat, a jej pierwszy sklep został otwarty rok później w Paryżu. W tym samym roku miała swój pierwszy pokaz mody w Tokio. Przed założeniem własnego domu mody w 1990 r. Była dyrektorem artystycznym Cacharela (od 1987 do 1990 r.).
Jej historia miłosna z perfumami rozpoczęła się od premiery Lolity Lempickiej (1997). Od czasu debiutu zapach w kultowej butelce w kształcie jabłka stał się światowym bestsellerem, a perfumy stały się równie ważne dla marki, jak sukienki. W 2008 roku Lempicka wydała zapachy kwiatowe Fleur Défendue i Fleur de Corail (odpowiednio Forbidden Flower i Coral Flower). Si Lolita (2009) to orientalny i kwiatowy zapach w butelce w kształcie koniczyny. L'Eau En Blanc (2012) to marzycielski, drzewno-kwiatowy zapach w kształcie bzu i złotego jabłka.

Zobacz wszystko

Lolita Lempicka linia czasu

Lolita Lempicka
Kolekcje
JUŻ OD
57
Lolita Lempicka Elle L'aime
JUŻ OD
126
Lolita Lempicka Elle L'Aime A La Folie
JUŻ OD
65
Lolita Lempicka L'Eau Jolie
JUŻ OD
44
Lolita Lempicka Lolita Lempicka
LOLITA LEMPICKALolita Lempicka to odświeżający, orientalny i drzewny zapach...
JUŻ OD
162
Lolita Lempicka LolitaLand