Wyprzedaż | Wszystkie Ceny Obniżone | Koniec W Niedziele

Lolita Lempicka Perfumy & Perfumy dla kobiet

Lolita Lempicka, urodzona w Josiane Maryse Pividal, jest francuską projektantką mody i twórcą perfum. Jej imię pochodzi od powieści Nabokowa "Lolita" i polskiej malarki Art Deco Tamary de Lempickiej. Jej pasja do projektowania mody rozpoczęła się w młodym wieku, kiedy sama robiła sukienki dla swoich lalek. Jako dziecko uwielbiała bajki, księżniczki i wspaniałe sukienki. Te elementy są nadal obecne w jej kolekcjach i projektach perfum. Jej sukienki są uważnie i delikatnie haftowane, a jej butelki perfum wyglądają jak należą do magicznej krainy czarów. Bajki nie są jednak jej jedynym źródłem inspiracji. Zainspirowały ją również magazyny o modzie, takie jak Marie Claire, projektanci tacy jak Coco Chanel, poeci tacy jak Jean Cocteau i malarze tacy jak Matisse i Modigliani.

Jej pierwsza kolekcja została zaprezentowana w 1983 roku, w wieku 29 lat, a jej pierwszy sklep został otwarty rok później w Paryżu. W tym samym roku miała swój pierwszy pokaz mody w Tokio. Przed założeniem własnego domu mody w 1990 r. Była dyrektorem artystycznym Cacharela (od 1987 do 1990 r.).
Jej historia miłosna z perfumami rozpoczęła się od premiery Lolity Lempickiej (1997). Od czasu debiutu zapach w kultowej butelce w kształcie jabłka stał się światowym bestsellerem, a perfumy stały się równie ważne dla marki, jak sukienki. W 2008 roku Lempicka wydała zapachy kwiatowe Fleur Défendue i Fleur de Corail (odpowiednio Forbidden Flower i Coral Flower). Si Lolita (2009) to orientalny i kwiatowy zapach w butelce w kształcie koniczyny. L'Eau En Blanc (2012) to marzycielski, drzewno-kwiatowy zapach w kształcie bzu i złotego jabłka.

Zobacz wszystko

Lolita Lempicka linia czasu

Lolita Lempicka
Kolekcje
JUŻ OD
59
Lolita Lempicka Elle L'aime
JUŻ OD
133
Lolita Lempicka Lolita Lempicka
LOLITA LEMPICKALolita Lempicka to odświeżający, orientalny i drzewny zapach...
JUŻ OD
115
Lolita Lempicka LolitaLand
JUŻ OD
98
Lolita Lempicka Mon Eau
JUŻ OD
247
JUŻ OD
84
Lolita Lempicka So Sweet
JUŻ OD
99
Lolita Lempicka Sweet