Punkty przy Każdym Zamówieniu
Produkty Orginalne

Luciano Soprani Perfumy & Perfumy dla kobiet

Luciano Soprani urodził się w prowincji Reggio Emilia we Włoszech w 1946 roku. Był założycielem prestiżowej marki mody Luciano Soprani. Gdy miał zaledwie 21 lat, został projektantem i pracował dla Maxa Mara, Gucciego i Nazareno Gabrielli.

Marka osiągnęła najwyższą sławę w latach 80., pierwsza właściwa kolekcja została uruchomiona w 1981 roku. Wiele celebrytów, aktorów i modeli nosiło kreacje Soprani. Luciano Soprani stworzył gorsetową sukienkę, którą Jacqueline Bisset nosiła w filmie "Dzika orchidea" i jest doskonale pamiętana ze względu na swoje niezwykłe nocne koszule.

Luciano Soprani niestety zmarł w 1999 roku, zanim mógł ukończyć ostatnią linię ubrań. Jego spuścizna pozostała w marce, a jego styl przetrwał, ponieważ był zawsze obecny w twórczym procesie marki. Marką zarządzają teraz małżeństwo Margherita Ghiseli i Vittorio Petrone. Sklep flagowy Luciano Soprani znajduje się w Mediolanie, a marka utrzymuje inne duże sklepy w USA i Japonii.

Zapachy Luciano Soprani powstają we współpracy z perfumiarzem Jeanem Christophe Herault. Pierwszy zapach dla kobiet pojawił się w 1987 roku pod nazwą Luciano Soprani Donna, z mandarynką, wanilią i sandałową, a następnie wieloma innymi udanymi kreacjami, takimi jak Solo Rosa, z 1998 roku, z butelką w kształcie róży i owocowymi i kwiatowymi zapachami. Inne perfumy Luciano Soprani dla kobiet to Flirt Issimo z 2006 roku, z cedru, bursztynu, maliny, róży i wetiweru oraz Miss Soprani (2007) z frezją, jaśminem i mechem dębowym.
Pokaż Więcej