Punkty przy Każdym Zamówieniu
Produkty Orginalne

Marc Jacobs Perfumy & Perfumy dla kobiet

Urodzony i wychowany w Nowym Jorku Marc Jacobs jest dziś jednym z najbardziej utytułowanych projektantów. Jego własna firma ma ponad 200 sklepów na całym świecie i oferuje damską i męską modę, obuwie, torby, akcesoria, a także szereg popularnych zapachów i produktów kosmetycznych. Ta nieco bardziej przystępna marka Marc Marc Jacobs została wprowadzona w 2001 roku, ale w 2015 roku została ponownie przyjęta do głównej firmy.

Marc Jacobs urodził się w Nowym Jorku w 1963 roku, gdzie później studiował w słynnej Parson's School for Design. W Parson szybko uderzył i stworzył linię swetrów, która stała się jego przełomem. Ręcznie robiony przez babcię, który opisuje jako główny wpływ i inspirację w swojej pracy, kolekcja swetrów odniosła ogromny sukces. W 1986 roku, kiedy miał zaledwie 24 lata, została wprowadzona pierwsza kolekcja pod marką Marc Jacobs, za którą został uhonorowany prestiżową nagrodą Rady Projektantów Mody amerykańskiej nagrody Perry'ego Ellisa. Jacobs jest najmłodszym laureatem w historii nagrody. Sukces przyniósł mu pozycję dyrektora kreatywnego w Perry Ellis International. W 1992 roku zaprezentował słynną kolekcję Grunge dla Perry'ego Ellisa. Kolekcja inspirowana stylem ulicznym początkowo spotkała się z krytyką i słynnie kosztowała go jego pracę. W tym samym roku otrzymał nagrodę Kobiet Projektanta Roku. Został mianowany dyrektorem kreatywnym Louisa Vuittona w 1997 roku. Podczas swojej 16-letniej pracy w branży mody zdołał czterokrotnie zwiększyć zyski i stał się w tym procesie jednym z największych graczy mody. Jego prace zostały uhonorowane na wystawie w paryskim Les Arts Décoratif w 2012 roku. Rok później wielokrotnie nagradzany projektant ogłosił wycofanie się z pracy i skoncentrowanie się na własnej wytwórni.

Jacobs aktywnie wspiera prawa homoseksualistów i legalizację małżeństw homoseksualnych. Projekt Jacobs "Chroń skórę, na której jesteś" wspiera badania na temat czerniaka i wpływu słońca na skórę.

Marc Jacobs wydał swój pierwszy zapach w 2001 roku, dzięki zapachowi kwiatów Marc Jacobs for Women. W 2006 roku marka wprowadziła stale rosnący asortyment 300 ml niedrogich perfum w sprayu, koncentrując się na konkretnych nutach. Linia dla kobiet zawiera zapachy, takie jak deszcz, trawa, bawełna i bluszcz, natomiast w kolekcji unisex znajdują się takie nuty, jak bazylia, gruszka, hibiskus i grejpfrut. Bardzo udana seria Daisy została po raz pierwszy wprowadzona w 2007 roku z Daisy, po której pojawiły się zapachy takie jak Daisy Eau so Fresh (2011), Daisy Delight (2014), Daisy Dream (2014) i Daisy Sorbet (2015). Inne popularne perfumy od Marca Jacobsa to Dot (2012), Lola (2009), Honey (2013) i Decadence (2015). Wydany we współpracy z Coty, zapachy Marc Jacobs zostały opracowane przez światowej sławy producentów perfum, w tym Yanna Vasniera, Ann Gottlieb, Alberto Morillas, Loc Dong i Annie Buzantian.
Pokaż Więcej