Punkty przy Każdym Zamówieniu
Produkty Orginalne

Mauboussin Perfumy & Perfumy dla kobiet

Mauboussin był jednym z najbardziej szanowanych jubilerów w Paryżu od prawie dwóch wieków i nie bez powodu. Firma, która zaczęła życie jako mały sklep w Paryżu zarządzany przez M. Rochera. Był znany ze swoich umiejętności jubilera i z pomocą Jeana Baptiste'a Noury'ego prowadził firmę do 1869 roku, kiedy jego partner przejął władzę. To później doprowadziło do kontroli firmy przez imiennika George'a Mauboussina, siostrzeńca Noury'ego, który został wychowany do prowadzenia biznesu. W tym czasie firma była znana w całej Europie ze swoich doskonałych projektów i kamieni szlachetnych, ale pod okiem Mauboussina sklep urósł do dużej firmy, a na początku lat 20-tych George Mauboussin otworzył nowy olbrzymi sklep w pobliżu słynnej paryskiej opery z salonami i wspaniale ozdobionym wystawy kamieni szlachetnych. Mauboussin stworzył także dzieła na zamówienie dla ówczesnych supergwiazd, w tym Grety Garbo, Marlene Dietrich i wielu europejskich królewskich.

W latach dwudziestych włączyły one aspekty rozwijającego się stylu art deco do swoich projektów, odnosząc wielkie sukcesy. Firma przeszła przez wiele najgorszych kryzysów współczesnego świata, w tym Wielkiego Kryzysu i dwóch wojen światowych. Podczas drugiej wojny światowej obowiązywał limit złota, co zmusiło firmę do wykorzystania w swoich projektach nowych i nieprzetestowanych materiałów, co w efekcie doprowadziło do wielu innowacji w tej dziedzinie.

Pod koniec tysiąclecia firma zaczęła tworzyć luksusowe zegarki ozdobione charakterystyczną biżuterią, aw 2000 r. Ukazały się pierwsze perfumy Mauboussin. Mauboussin dla kobiet to ciepły, balsamiczny zapach z cudownym zestawem nut, w tym śliwki, mandarynki, jaśminu i róży na bazie drewna i wanilii. Zaobserwowano kilka zapachów Mauboussin, w tym słodko-owocową Emotion Divine (2007), zmysłowy orientalny L`Elixir Pour Elle (2013) i tajemniczy Le Secret D'Arielle (2015), biały kwiatowy zapach zamknięty w czarnym lustrzanym pudełku z pozłacanym Detale.
Pokaż Więcej