Punkty przy Każdym Zamówieniu
Produkty Orginalne

Nina Ricci Perfumy & Perfumy dla kobiet

Francuski dom mody Nina Ricci został założony przez włoską projektantkę mody Marię Nielli, która po ślubie przeprowadziła się do Paryża. Od tego czasu znana jest jako Nina Ricci. W 1932 roku otworzyła swój pierwszy butik Nina Ricci na 20 Rue the Capucines w Paryżu i zarządzała jej firmą wraz ze swoim synem Robertem. Robert Ricci zajmował się stroną biznesową firmy, ale także zainteresował się światem perfum. Para sprzedała eleganckie ubrania Couture Parisianians klasy wyższej, a później dodała kolekcję gotową do noszenia, a także buty i buty, torby i inne akcesoria.

To Robert Ricci przedstawił legendarną linię zapachową, którą firma cieszy się dzisiaj popularnością. Zaczął pracę nad swoim pierwszym dziełem na początku lat 40., a kilka lat później pojawiły się pierwsze perfumy Nina Ricci: Coeur Joie (1948), kwiatowy zapach dla kobiet. Drugi zapach wydany pod dachem firmy prześcignął swojego poprzednika na wszystkich poziomach, a L'Air du Temps (1949) stał się jednym z najbardziej lubianych zapachów wszechczasów.
Perfumy L'Air Du Temps sprawiły, że Nina Ricci stała się sławna, a złożony skład delikatnie zbalansowanych nut pozostaje jednym z bestsellerów tej marki do dnia dzisiejszego. Ponadczasowy kwiatowy zapach dla kobiet zawiera nuty goździka, róży, brzoskwini i bergamotki w topie, które rozpływają się w bukiet gardenii, fiołka, orchidei, jaśminu, ylang-ylang, rozmarynu i goździków, a kończy w przyjemnie ciepłej i pikantnej bazie z bursztyn, drzewo sandałowe, benzoina, mech dębowy, cedr, wetiwer i piżmo. Jest on znany w kryształowej butelce zaprojektowanej przez Marca Lalique, właściciela prestiżowego domu o tej samej nazwie, z dwoma gołębiami elegancko owiniętymi wokół żółtej podstawy. Symboliczna butelka została zaprojektowana jako symbol miłości i wolności w reakcji na rozpacz po zakończeniu ostatniej wojny. Francuska fraza przekłada się na "Air of Time", która jest perfekcyjną nazwą dla zapachu wciąż aktualnego dla współczesnego rynku zapachów, tak jak to było w momencie jego wydania pod koniec lat 40-tych.

Od czasów L'Air du Temps Nina Ricci nadal wypuszcza szeroki wachlarz damskich zapachów. Wcześniejsze edycje to Eau de Fleurs (1974), kolekcja Les Belles de Ricci i kwiatowy Jour Jour (2001) oraz Love In Paris (2004). Kwiatowa owocowa Nina (2006) zastąpiła zapach lat 80. o tej samej nazwie. Kwiatowy, drzewny zapach piżmo Mademoiselle Ricci (2012), orientalny kwiatowy L'Extase (2015) i orientalny waniliowy zapach Luna (2016), który jest prezentowany w eleganckiej niebieskiej butelce w kształcie jabłka, są jednymi z najnowszych wydawnictw. Większość zapachu Nina Ricci jest również dostępna w atrakcyjnych zestawach z perfumami, w tym balsam do ciała lub żel pod prysznic.
Pokaż Więcej