Punkty przy Każdym Zamówieniu
Produkty Orginalne

Paco Rabanne Perfumy & Perfumy dla kobiet

Paco Rabanne jest firmą modową i zapachową z siedzibą w Hiszpanii. Nazwa marki pochodzi oczywiście od jej twórcy, francusko-hiszpańskiego projektanta Paco Rabanne. Ten mistrz mody urodził się w baskijskim regionie północnej Hiszpanii i uciekł do Francji z matką jako małe dziecko podczas przerażających wydarzeń hiszpańskiej wojny domowej. Dorastał w Paryżu, studiował architekturę na uniwersytecie, ale po ukończeniu studiów zaczął wpadać w biżuterię. Będąc twórczo utalentowanym, odniósł ogromny sukces i stworzył dzieła znanych marek, takich jak Dior i Givenchy. Jego pozycje w tych wspaniałych domach mody doprowadziły Rabanne'a do spróbowania swoich sił w projektowaniu ubrań, a wkrótce jego niezwykłe dzieła były rozmową o mieście. Stał się znany z używania niekonwencjonalnych materiałów, takich jak papier i metal na wybiegu, a te projekty znalazły się w klasycznym filmie z lat 60. "Barbarella".

Rok po premierze filmu pojawiły się pierwsze perfumy Paco Rabanne we współpracy z Puig. Calandre (1969) był drzewnym aldehydowym zapachem w minimalistycznej butelce. Od tego czasu Paco Rabanne i Puig przygotowały paradę doskonałych perfum, w tym La Nuit (1985), który jest kwiatowym szyprowym perfumy ze świeżymi owocami, różą, miodem, mechem dębowym, paczulą i civetta oraz Ultraviolet (1999), który jest futurystyczny mieszanka kwiatowych i orientalnych nut z jasną, ciepłą atmosferą. Bardziej nowoczesnymi sukcesami była seria Black XS (2007-) ze słodkimi nutami żurawiny i kakao z wanilią i różą. Lady Million (2010) to żeński odpowiednik nowoczesnego klasyka 1 Million i sprawia, że ​​czujesz się milionerem z błyszczącą pomarańczą, rapsberry, jaśminem i bursztynem w eleganckiej butelce z diamentem. Olympea (2015) to atletyczny zapach inspirowany mitologią grecką, z nutami wodnymi, lilią imbirową i soloną wanilią na bazie kaszmiru i drzewa sandałowego.

Sam Paco Rabanne ma już 80 lat, ale nadal pracuje. W późniejszych latach zwrócił się także ku bardziej klasycznym formom sztuki, prezentując rysunki, nad którymi pracował od lat 60., ale których publicznie nie pokazywał. Nadal zajmuje się projektowaniem mody i jego biznesem zapachowym.
Pokaż Więcej