Paco Rabanne Perfumy & Perfumy dla kobiet

Paco Rabanne jest firmą modową i zapachową z siedzibą w Hiszpanii. Nazwa marki pochodzi oczywiście od jej twórcy, francusko-hiszpańskiego projektanta Paco Rabanne. Ten mistrz mody urodził się w baskijskim regionie północnej Hiszpanii i uciekł do Francji z matką jako małe dziecko podczas przerażających wydarzeń hiszpańskiej wojny domowej. Dorastał w Paryżu, studiował architekturę na uniwersytecie, ale po ukończeniu studiów zaczął wpadać w biżuterię. Będąc twórczo utalentowanym, odniósł ogromny sukces i stworzył dzieła znanych marek, takich jak Dior i Givenchy. Jego pozycje w tych wspaniałych domach mody doprowadziły Rabanne'a do spróbowania swoich sił w projektowaniu ubrań, a wkrótce jego niezwykłe dzieła były rozmową o mieście. Stał się znany z używania niekonwencjonalnych materiałów, takich jak papier i metal na wybiegu, a te projekty znalazły się w klasycznym filmie z lat 60. "Barbarella".

Rok po premierze filmu pojawiły się pierwsze perfumy Paco Rabanne we współpracy z Puig. Calandre (1969) był drzewnym aldehydowym zapachem w minimalistycznej butelce. Od tego czasu Paco Rabanne i Puig przygotowały paradę doskonałych perfum, w tym La Nuit (1985), który jest kwiatowym szyprowym perfumy ze świeżymi owocami, różą, miodem, mechem dębowym, paczulą i civetta oraz Ultraviolet (1999), który jest futurystyczny mieszanka kwiatowych i orientalnych nut z jasną, ciepłą atmosferą. Bardziej nowoczesnymi sukcesami była seria Black XS (2007-) ze słodkimi nutami żurawiny i kakao z wanilią i różą. Lady Million (2010) to żeński odpowiednik nowoczesnego klasyka 1 Million i sprawia, że ​​czujesz się milionerem z błyszczącą pomarańczą, rapsberry, jaśminem i bursztynem w eleganckiej butelce z diamentem. Olympea (2015) to atletyczny zapach inspirowany mitologią grecką, z nutami wodnymi, lilią imbirową i soloną wanilią na bazie kaszmiru i drzewa sandałowego.

Sam Paco Rabanne ma już 80 lat, ale nadal pracuje. W późniejszych latach zwrócił się także ku bardziej klasycznym formom sztuki, prezentując rysunki, nad którymi pracował od lat 60., ale których publicznie nie pokazywał. Nadal zajmuje się projektowaniem mody i jego biznesem zapachowym.

Zobacz wszystko

Paco Rabanne linia czasu

1968
2020
2019
2010
2008
2008
Ultrared
ULTRARED

Ultrared for woman marki Paco Rabanne to elektryzujący zapach,...

1999
1999
Ultraviolet
ULTRAVIOLET

Ultraviolet by Paco Rabanne to zmysłowy i wyrafinowany zapach o...

1998
1995
1995
1969
1969
Paco Rabanne
Kolekcje
JUŻ OD
70
Paco Rabanne 1 Million
JUŻ OD
119
Paco Rabanne Black XS
JUŻ OD
198
Paco Rabanne Calandre
JUŻ OD
190
Paco Rabanne Invictus Aqua
JUŻ OD
81
Paco Rabanne Lady Million
JUŻ OD
119
Paco Rabanne Lady Million Eau My Gold!
JUŻ OD
130
Paco Rabanne Lady Million Lucky
JUŻ OD
143
Paco Rabanne Lady Million Privé
JUŻ OD
78
Paco Rabanne Olympea
JUŻ OD
130
Paco Rabanne Olympéa Acqua Légère
JUŻ OD
226
Paco Rabanne Olympea Aqua
JUŻ OD
272
Paco Rabanne Olympea Intense
JUŻ OD
89
Paco Rabanne Paco
JUŻ OD
102
Paco Rabanne Pour Elle
JUŻ OD
130
Paco Rabanne Pure XS for Her
JUŻ OD
202
Paco Rabanne Ultrared
ULTRAREDUltrared for woman marki Paco Rabanne to elektryzujący zapach,...
JUŻ OD
108
Paco Rabanne Ultraviolet
ULTRAVIOLETUltraviolet by Paco Rabanne to zmysłowy i wyrafinowany zapach o...