Punkty przy Każdym Zamówieniu
Produkty Orginalne

Penhaligon's Perfumy & Perfumy dla kobiet

Penhaligon's to klasyczna angielska marka perfumeryjna założona przez Williama Penhaligona. Znane są ze swoich dziwacznych sklepów, niezwykłych zapachów i niepowtarzalnych szklanych butelek z okrągłymi korkami i kolorowymi wstążkami. Firma została założona przez pana Penhaligona w 1870 roku. Na przełomie wieków Penhaligon był uważany za jednego z najlepszych perfumiarzy w Imperium Brytyjskim i miał kilka Królewskich Warrantów. Pomimo zniknięcia marki z większości półek po zniszczeniu sklepu podczas drugiej wojny światowej, Penhaligon został wskrzeszony w latach 70-tych. Podczas gdy wprowadzono kilka bardziej nowoczesnych wpływów, dusza marki pozostaje, a niektóre zapachy, które były dostępne w czasach wiktoriańskich, są jeszcze na sprzedaż. Wiktoriańskie dziedzictwo marki można również zauważyć w ekscentrycznych projektach butelek i projektach butików Penhaligon. Udało im się pozostać wiernymi swoim początkom, ale w swojej pracy ze współczesnymi perfumiarzami, takimi jak Oliver Cresp, również zdobyli zupełnie nową publiczność w ramach rosnącej społeczności niszowych zapachów. Wszystkie zapachy są nadal ręcznie w Anglii z naturalnych składników.

Penhaligon to kilka zapachów unisex, które warto wymienić, w tym Quercus (1996), świeża i kremowa woda kolońska dla mężczyzn i kobiet z cytryną, limonką, kardamonem, drzewem sandałowym i bursztynem. Juniper Sling (2011) inspirowany jest klasycznym dżinem i tonikiem oraz miksuje jałowiec i cynamon z wiśnią i cukrem.

Wśród jednych z najlepiej sprzedających się nowych perfum Penhaligon znajdziemy Vaara (2013), orientalny zapach z wodą różaną, nasiona marchwi, szafranu i miodu, a także Iris Prima (2013), który naśladuje zapachy baletu, od drewniane nuty desek podłogowych, jasnych tkanin i kwiatów na końcu reprezentowanych przez nuty tęczówki. Elegancka Empressa (2014) jest dostępna w uroczym pudełku prezentowym, który działa również jako działająca pozytywka!
Pokaż Więcej