Punkty przy Każdym Zamówieniu
Produkty Orginalne

Rochas Perfumy & Perfumy dla kobiet

Rochas to francuski dom perfumeryjny i designerski. Został otwarty przez Marcela Rochasa w 1925 roku i był pierwotnie haute couture house, który stworzył elegancką i nowoczesną modę dla kobiet. Między innymi byli znani z tego, że przedstawiali kieszonkową spódnicę.

Firma dostała nowy początek, gdy pierwsze perfumy Rochas zostały wydane w 1934 roku. W pierwszej linii zapachów znalazły się Avenue Matignon i Audace. Zapachy Rochas w rzeczywistości nie były natychmiastowe i zostały przerwane, gdy zapasy się zmniejszyły podczas II wojny światowej. Jednak wydanie Femme Rochas 1943 było ogromnym sukcesem i z czasem sprawiłoby, że Rochas bardziej zaangażowałby się w zapachy niż mody. Femme to delikatny, złożony i bardzo kobiecy zapach o delikatnych nutach brzoskwini, śliwki i moreli, który prowadzi do kwiatów takich jak róża i goździk na pięknej podstawie ze skóry, mchu dębowego i bursztynu. W tym czasie Rochas zwykle wydawał swoje zapachy z towarzyszącymi szminkami i pończochami, co jest dziś powszechne, ale dość niezwykłe w tamtym czasie.

Perfumy, z Femme na czele, w końcu stały się takim sukcesem, że całkowicie przyćmiły podział mody. Rochas prawie całkowicie przestał sprzedawać ubrania we wczesnych latach pięćdziesiątych. Kilka lat później zmarł Marcel Rochas, a firma została przejęta przez jego żonę. Pod jej przewodnictwem zmieniła Rochasa w ważny międzynarodowy dom perfum, uwalniając wspaniałe zapachy dla kobiet takich jak Mystere (1978), tajemniczy orientalny i kwiatowy zapach i Byzance (1987), szyprowy zapach inspirowany bizantyjskim imperium z egzotycznymi nutami przypraw, róża turecka, kardamon, drzewo sandałowe, helitrop i piżmo. Zabawny i kolorowy Tocade (1994) był kolejnym sukcesem marki z odświeżającym zielonym topem na ciepłym i świeżym środku z pudrową wanilią w bazie. Butelka przywodzi na myśl owocowy koktajl.

W 2002 roku firma ponownie zaczęła kreować modę pod okiem twórczym Oliviera Theyskensa i odzyskała status haute couture house z sukienkami i sukniami, które pchnęły kopertę. Zasłużyli sobie na wielu sławnych fanów, w tym Jennifer Aniston, Jennifer Lopez i Sarah Jessica Parker, których często widzimy w swoich kreacjach.
Pokaż Więcej