Punkty przy Każdym Zamówieniu
Produkty Orginalne

Tom Ford Perfumy & Perfumy dla kobiet

Tom Ford jest amerykańskim projektantem mody i dyrektorem kreatywnym marki o tej samej nazwie. Zanim założył własną wytwórnię, był znany głównie z rewitalizacji Gucci i Yves Saint Laurent. Pochodzi z Teksasu, ale jako nastolatek wyjechał na południe, by studiować historię sztuki na New York University. Po wyrzuceniu został przyjęty do ekskluzywnej prywatnej uczelni Parsons School of Design, aby studiować architekturę. Ford rzeczywiście ukończył studia i uzyskał dyplom z architektury, ale kiedy zaczął szukać pracy w branży modowej, pominął szczegóły dotyczące tego, czym dokładnie był jego stopień, ponieważ Parsons był również dobrze znany ze swojej szkoły projektowania.

Fordowi udało się w końcu zdobyć stopę w drzwiach w małej firmie zajmującej się projektami sportowymi i mógł znaleźć pracę jako asystent projektanta. Młody projektant w końcu przeniósł się do męskiej marki mody Perry Ellis, gdzie pracował wraz z Markiem Jacobsem. Po kilku latach pracy i zdobyciu reputacji projektanta Ford przyjął pozycję w Gucci, gdy firma zatonęła i potrzebowała odrodzenia. Koniec lat 80-tych był trudny dla słynnej włoskiej marki i ryzykowali oni całkowite załamanie, ale pod przewodnictwem Forda ich dywizja couture była w stanie znaleźć nowe oparcie. Z Fordem jako dyrektorem kreatywnym Gucci odniósł większy sukces niż kiedykolwiek wcześniej, a także kupił Yves Saint Laurenta, któremu Ford otrzymał klucze. Niestety, amerykański projektant musiał opuścić firmę kilka lat w nowym tysiącleciu po konflikcie z kierownictwem Gucci Group. Opisał to jako "kryzys wieku średniego", ale to nie potrwa długo, ponieważ ogłosił, że rozpoczyna własną markę zaledwie rok po wyrzuceniu.

Marka Tom Ford nie tylko tworzy męską i damską modę. Wkrótce po założeniu nowej marki Ford wprowadził do swojej twórczości optykę i perfumy, a Ford wyreżyserował swój debiut w 2009 roku; "Kawaler". Zaprojektował również modne dodatki dla Michelle Obamy, Gwyneth Paltrow i Beyoncé. Black Orchid (2006) był pierwszym perfumy Toma Forda, który został wydany i pozostaje bestsellerem. Black Orchid to przyjemny ciemny kwiat z nutami czarnej trufli, czarnej porzeczki, ciemnej czekolady i kadzidła. Innym popularnym perfumy Tom Ford jest Noir Pour Femme (2015), kobieca wersja popularnego Noir dla mężczyzn. Mieszanka mandarynki i gorzkiej pomarańczy z różą i jaśminem na bazie wanilii zapewnia prawdziwie wyrafinowany wieczorny zapach. Marka posiada również markę Tom Ford Private Blend, która wydaje ekskluzywne, mniejsze zapachy serii, takie jak Jasmin Rouge (2011), intensywnie korzenny kwiatowy zapach. Ford zajął się także cytrusowymi nutami klasycznej włoskiej wody kolońskiej w swojej unisexie Neroli Portofino (2011).
Pokaż Więcej