Punkty przy Każdym Zamówieniu
Produkty Orginalne

Van Cleef & Arpels Perfumy & Perfumy dla kobiet

Van Cleef & Arpels jest cenionym francuskim domem jubilerskim, który słynie również z doskonałych perfum. Historia marki to prawdziwa historia miłosna i zaczyna się, gdy Alfred Van Cleef, Holender podróżujący po Francji, poznał Estelle Arpels. Kiedy okazało się, że ojciec Estelle sprzedał diamenty, szafiry i inne drogocenne kamienie, podczas gdy Van Cleef pochodził z rodziny diamentowych kutrów, było jasne, że to był idealny pojedynek. Młoda para ożenił się wkrótce potem, w 1895 roku, i rok po tym, jak ich rodziny razem działały. W 1906 roku, po tym, jak Arpels niestety zmarł, Alfred otworzył pierwszy butik Van Cleef & Arpels w jej pamięci w tym samym roku.

Obie rodziny pracowały razem, a niebawem ich wykwintne dzieła stały się tematem Paryża. Specjalizowali się w tworzeniu biżuterii na zamówienie dla bogatych i sławnych, a ich biżuterię zdobiły niektóre z najbardziej znanych par na początku XX wieku. Książę Windsor udał się do Van Cleef & Arpels po piękną szafirową i diamentową bransoletę, którą dał Wallisowi Simpsonowi w dniu ślubu, skandaliczny związek, który rozerwał brytyjską rodzinę królewską i zmusił księcia do abdykacji. Inni znakomici klienci to Jackie Onassis, Grace Kelly i Elizabeth Taylor.

Dopiero w latach 70-tych klienci mogli cieszyć się perfumami Van Cleef & Arpels. Pierwszym wydawnictwem było, odpowiednio, First for Women (1976), głęboka i złożona kobieca mieszanka kwiatów i owoców. Pierwsza była bardzo popularna i została wydana w kilku wersjach, w tym w First Edition Blanche (2013). Samozwańczy Van Cleef to orientalne perfumy z kwiatowymi nutami wydane w 1993 roku. Feerie (2008) to wspaniały zapach w równie pięknej butelce ozdobionej tytularną wróżką. Feerie jest zbudowana na ciężkich nutach fiołka i czarnej porzeczki połączonych z zielonymi nutami i różami na bazie drzewnej wetiweru.

Podczas gdy oryginalne Van Cleef i Arpels mogą już dawno zniknąć, marka jest większa niż kiedykolwiek i dzięki nowym sklepom otwierającym się w USA i na Bliskim Wschodzie będziemy oglądać piękną biżuterię i fantastyczne zapachy przez wiele lat.
Pokaż Więcej