Punkty przy Każdym Zamówieniu
Produkty Orginalne

Viktor & Rolf Perfumy & Perfumy dla kobiet

Viktor & Rolf to holenderski dom mody z siedzibą w Amsterdamie. Tytularnymi projektantami są Viktor Horsting i Rolf Snoeren, urodzeni w 1969 roku. Razem zaczęli tworzyć modę, gdy stali się przyjaciółmi w Artez, ekskluzywnej Akademii Sztuki i Wzornictwa w Arnhem. Horsting i Snoeren nie musieli długo czekać, aby zdać sobie sprawę, że pasują idealnie, a po zdobyciu nagrody za projekt w 1993 r. Za wspólne dzieła postanowili zająć się tym i przenieść do Paryża, by poświęcić się sztuce i modzie. Początkowo tworzyli tylko couture dla kobiet. Wiele ich projektów i pokazów dotyczyło raczej artystycznego oddziaływania niż tworzenie ubrań, które ktoś mógłby nosić. Na przykład ich pierwszy zapach był nazywany Le Parfum (1996), ale nie było w nim żadnego zapachu. Zamiast tego butelka o wyglądzie premium była wypełniona wodą, ale została zaprojektowana tak, aby była całkowicie niemożliwa do otwarcia.

Około 2000 r. Viktor i Rolf zdecydowali, że nadszedł czas, aby wprowadzić markę na większą skalę i zrzucić projekty couture, aby skupić się na kolekcjach gotowych do noszenia dla kobiet, z ubraniami dla mężczyzn, które nastąpiły zaledwie kilka lat później. W tym samym czasie wypuścili na rynek pierwszy i bez wątpienia największy dotychczas zapach Viktora i Rolfa - Flowerbomb (2004). Ten zapach w kształcie granatu ręcznego eksplodował na scenie zapachowej i wywarł prawdziwy wpływ dzięki mieszance kwiatów, świeżych i słodkich nut. Nawet myśl, że jego imię może sugerować, że nie jest to wyłącznie kwiatowy zapach, chociaż jaśmin, róża, frezja i orchidea odgrywają ważną rolę. Musująca bergamotka i świeża herbata i paczula mieszają się z kwiatami i dają niesamowity słodki, ciepły i kobiecy zapach, który od pierwszego wydania oczarował miliony. Starając się nie zagłębić się w to, co mieli, Viktor & Rolf skupili się na Flowerbomb w następnych latach, wydając specjalne edycje, takie jak Flowerbomb Extreme (2007), Flowebomb Fairy Tale (2013) i Flowerbomb Fireworks (2015).

Dopiero w 2014 roku odsłonili nowy zapach; Cukierek. Ten słodki kawałek przyszedł w uroczej butelce w kształcie kawałka cukierka i skupił się na świeżych i smakoszy nutach jak słodki karmel, mandarynka, pomarańcza i brzoskwinia na drzewnej podstawie. Viktor & Rolf spoczywają na laurach i co roku wydają nowe kolekcje. Ostatnie lata przyniosły także powrót do couture dla tej holenderskiej pary i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, o czym marzą!
Pokaż Więcej