Punkty przy Każdym Zamówieniu
Produkty Orginalne

Vivienne Westwood Perfumy & Perfumy dla kobiet

Dame Vivienne Westwood to brytyjska projektantka mody, znana ze stosowania punkowych i nowych stylów fali w nowoczesnym stylu. Otrzymała nagrodę OBE w 1992 roku od królowej Elżbiety II, a następnie awansowała do DBE w 2006 roku za "usługi modowe". Dwa razy zdobyła także nagrodę Brytyjskiego Projektanta Roku. Wyszła za mąż za Malcolma McClarena, menedżera Sex Pistols, z którym otworzyła butik w latach 70-tych. Tam tworzyła niezwykłe ubrania z gumy i skóry, reprezentujące punkowe i rockowe pokolenia tamtych czasów.

W latach 80. jej styl ewoluował w nowoczesną odmianę starożytnej mody. Jednym z jej najbardziej znaczących dzieł była kolekcja z lat 1997-1998 inspirowana modą Tudorów. Westwood koncentruje się teraz bardziej na badaniu tkanin i ich ruchu oraz adaptacji na sylwetkach ciała. Przyjmuje techniki cięcia i krawiectwa, aby stworzyć kształt i wygląd swoich kreacji. Jej studia i eksperymenty projektowe są głównie inspirowane pasją do sztuki, którą studiowała również na University of Westminster. Suknie Vivienne Westwood były noszone przez różne gwiazdy na czerwonym dywanie. Jej eleganckie i subtelne buntownicze projekty urzekały gwiazdy takie jak Marion Cotillard, Meryl Streep, Diane Kruger, Anne Hathaway, Jennifer Aniston, Claire Danes i Helena Bonham Carter.

Jej zapachy są przeznaczone wyłącznie dla kobiet i odzwierciedlają osobowość i styl Westwood. Jej pierwszym zapachem był Boudoir, stworzony w 1998 roku, kwiatowy perfum z nutami hiacyntu i kwiatu pomarańczy, otwierającymi się na serce narcyza, róży, kardamonu i kolendry. Kolekcje Alice to jej najnowsze dzieła. Naughty Alice doskonale łączy romantyczną i punkową naturę Westwooda, jednocząc delikatność fioletu i ylang ylang z silną obecnością czarnej róży. Cheeky Alice to mocny kwiatowy zapach skomponowany według akordów piwonii i róży. Flirty Alice to kojący zapach, który łączy cytrusy i nuty bergamotki z zieloną herbatą i różą. "Let It Rock" Vivienne Westwood to zapach nazwany od butiku, który otworzyła wraz z Malcolmem McClarenem. To drzewny zapach z sercem mandarynki i frezji.
Pokaż Więcej