Wyprzedaż | Wszystkie Ceny Obniżone | Koniec W Niedziele

Vivienne Westwood Perfumy & Perfumy dla kobiet

Dame Vivienne Westwood to brytyjska projektantka mody, znana ze stosowania punkowych i nowych stylów fali w nowoczesnym stylu. Otrzymała nagrodę OBE w 1992 roku od królowej Elżbiety II, a następnie awansowała do DBE w 2006 roku za "usługi modowe". Dwa razy zdobyła także nagrodę Brytyjskiego Projektanta Roku. Wyszła za mąż za Malcolma McClarena, menedżera Sex Pistols, z którym otworzyła butik w latach 70-tych. Tam tworzyła niezwykłe ubrania z gumy i skóry, reprezentujące punkowe i rockowe pokolenia tamtych czasów.

W latach 80. jej styl ewoluował w nowoczesną odmianę starożytnej mody. Jednym z jej najbardziej znaczących dzieł była kolekcja z lat 1997-1998 inspirowana modą Tudorów. Westwood koncentruje się teraz bardziej na badaniu tkanin i ich ruchu oraz adaptacji na sylwetkach ciała. Przyjmuje techniki cięcia i krawiectwa, aby stworzyć kształt i wygląd swoich kreacji. Jej studia i eksperymenty projektowe są głównie inspirowane pasją do sztuki, którą studiowała również na University of Westminster. Suknie Vivienne Westwood były noszone przez różne gwiazdy na czerwonym dywanie. Jej eleganckie i subtelne buntownicze projekty urzekały gwiazdy takie jak Marion Cotillard, Meryl Streep, Diane Kruger, Anne Hathaway, Jennifer Aniston, Claire Danes i Helena Bonham Carter.

Jej zapachy są przeznaczone wyłącznie dla kobiet i odzwierciedlają osobowość i styl Westwood. Jej pierwszym zapachem był Boudoir, stworzony w 1998 roku, kwiatowy perfum z nutami hiacyntu i kwiatu pomarańczy, otwierającymi się na serce narcyza, róży, kardamonu i kolendry. Kolekcje Alice to jej najnowsze dzieła. Naughty Alice doskonale łączy romantyczną i punkową naturę Westwooda, jednocząc delikatność fioletu i ylang ylang z silną obecnością czarnej róży. Cheeky Alice to mocny kwiatowy zapach skomponowany według akordów piwonii i róży. Flirty Alice to kojący zapach, który łączy cytrusy i nuty bergamotki z zieloną herbatą i różą. "Let It Rock" Vivienne Westwood to zapach nazwany od butiku, który otworzyła wraz z Malcolmem McClarenem. To drzewny zapach z sercem mandarynki i frezji.

Zobacz wszystko

Vivienne Westwood linia czasu

1997
2015
2014
2011
2010
2009
2007
2004
2004
1998
1998
Vivienne Westwood
Kolekcje
JUŻ OD
53
Vivienne Westwood Cheeky Alice
JUŻ OD
119
Vivienne Westwood Flirty Alice
JUŻ OD
66
Vivienne Westwood Naughty Alice