Punkty przy Każdym Zamówieniu
Produkty Orginalne

Worth Perfumy & Perfumy dla kobiet

Worth to słynny francuski dom mody założony przez Karola Fryderyka Wortha w 1858 roku. Są znani ze swojej mody, a także serii słynnych perfum, w tym ponadczasowego Je Reviens. Worth sam był pionierem mody, który wymyślił ideę pokazów na wybiegach i jest uważany za jednego z pierwszych projektantów celebrytów.

Warto być firmą francuską, ale sam założyciel był Brytyjczykiem. Charles Worth urodził się w 1825 roku. Jego rodzina była kiedyś bogata, ale jego ojciec stracił całą fortunę. W związku z tym Charles musiał zacząć pracę w zaledwie jedenaście lat. Później został wysłany do Londynu, aby pracować w wydziale i sklepie z tkaninami. Po zdobyciu orientacji w firmie przeniósł się do Paryża. Wówczas dziewiętnastoletni Worth zdołał znaleźć pracę sprzedającą tkaniny, mimo że nie znał ani słowa po francusku i miał zaledwie 5 funtów na swoje nazwisko. Firma, w której pracował, gdzie poznał także swoją żonę, sprzedawała tkaniny niektórym z najlepszych szewców w Paryżu, ale nie zrobiła nic własnego. Nie minęło wiele czasu, zanim spróbował swoich sił w szyciu. Warto było przekonać ich, by pozwolili mu otworzyć dział ubrań i to byłby początek jego własnego domu mody.

Zaledwie kilka lat później Worth miał swój własny prestiżowy sklep, w którym sprzedawał sukienki własnego projektu. Tam będzie pionierem wielu nowych technik i eksperymentować z nowymi materiałami. Wkrótce jego sklepy były odwiedzane przez królewskich i górną skorupę paryskiego społeczeństwa. Stał się również znany z używania modeli na żywo zamiast manekinów, a sposób, w jaki wykorzystywał je do prezentowania ubrań dla potencjalnych klientów, stał się planem współczesnego pokazu na wybiegu. Wart jest również uważany za pierwszego słynnego projektanta. W tym czasie nawet najbardziej wpływowi krawcy nie byli znani publiczności i po prostu tworzyli wszystko, o co poprosił klient. Charles Worth zamiast tego powiedziałby swoim klientom, co powinien nosić, a także był często przedmiotem wielu artykułów w gazetach. Był także jednym z pierwszych, który w swojej odzieży zawierał etykietkę z jego imieniem.

Warto było przejść w 1895 roku, ale jego synowie kontynuowali, a dom wartości był jeszcze bardziej udany w XX wieku niż w XIX. Otworzyli sklepy zarówno w Europie, jak i USA, i wykonali pionierskie prace Wortha. Kiedykolwiek byli pionierami, byli także jednym z pierwszych domów mody, który wypuścił perfumy; Dans La Nuit (1924). Jednak marka zapadła w drzemkę w 1980 roku, a następnie kilka razy zmieniła ręce, zanim została kupiona przez Shaneela we wczesnych latach '01. Firma ponownie otworzyła swój dział couture pod nowym zarządem i po raz kolejny zaczęła pojawiać się na pokazach mody, które Charles Worth przygotował.

Najpopularniejszym grzywny warty jest bez wątpienia Je Reviens, który został wydany w 1932 roku. Jest to kwiatowo-drzewna kompozycja z cytrusowo-pomarańczowym kwiatem, jaśminem, bzem, goździkami i różą na bazie drzewa sandałowego i kadzidła. Nazwa pochodzi z języka francuskiego "I Will Return", dzięki czemu stał się popularnym prezentem. Atrakcyjne zapachy i wody kolońskie są bardzo kwieciste i eleganckie, zachowując bogaty styl Charlesa Wortha. Inne popularne zapachy to słodka i kwiecista Miss Worth (1977) i Couture (2004), która jest bezpośrednio inspirowana przez Je Reviens i może być uznana za nową wersję tego klasycznego zapachu Worth.
Pokaż Więcej