Punkty przy Każdym Zamówieniu
Produkty Orginalne

Kung Fu Panda

Na Stronie
Sortuj
Kiedy Dreamworks wydało swoją wersję komedii akcji sztuk walki w 2008 roku, śledzili ogromny sukces filmów Shrek, które wyznaczają poprzeczkę wysoko dla Kung Fu Panda. Poprzez intensywną podróż badawczą do Chin, a także zajęcia z Kung Fu i skrupulatną dbałość o szczegóły, twórcy Kung Fu Panda stworzyli rodzinne arcydzieło rozrywkowe, które również zostało pochwalone za żywy obraz chińskiej kultury. Pierwotnie proponowana jako satyra sztuk walki, reżyserzy John Stevenson i Mark Osborne zdecydowali się przeciw tej idei i, mimo że dodawali więcej elementów komediowych, pozostali wierni tradycji sztuk walki z klasykami kina, takimi jak Ang Lee's Crouching Tiger, Hidden Dragon (2000) lub House of Flying Daggers (2004).

Usytuowany w Dolinie Pokoju w wersji starożytnych Chin zamieszkałych przez zwierzęta podobne do ludzi, film kręci się wokół Po Pandy i jego wstąpienia z pomocy kuchennej z kluskami do jednego z najlepszych mistrzów kung fu w kraju. Razem z Wściekłą Piątką, 5 najbardziej znanymi uczniami kung fu, trenuje, by zostać Smoczym Wojownikiem, jedynym mistrzem kung fu, który ma możliwość pokonania złego śnieżnego lamparta Tai Lunga.

Bazując na słynnych azjatyckich technikach walki, wściekła piątka to grupa zwierząt, w tym tygrys, modliszka, żuraw, żmija i małpa. Znani aktorzy Hollywood użyczają głosu głównym bohaterom animacji. Po jest głos Jacka Blacka, Angelina Jolie głosy Mistrza Tygrysa, Lucy Liu została obsadzona jako Mistrz Żmija, Jackie Chan jako Mistrz Małpa, a Seth Rogen nadaje głos Mistrzowi Modliszki. Dustin Hoffman gra ponadto mistrza Shifu, czerwoną pandę, która uczy sztukę Kung Fu Wściekłej Piątce i Po.

Zapachy Kung Fu Panda są stworzone dla chłopców i dziewcząt, którzy mogą marzyć o zostaniu przyszłymi mistrzami Kung Fu! Kolekcja zapachów składa się z charakterystycznego zapachu oraz różnych zapachów, które uzupełniają każdą z postaci filmowych.

Kung Fu Panda został zaprezentowany na 61. Festiwalu Filmowym w Cannes, gdzie otrzymał serię owacji na stojąco. Sukces w Chinach, gdzie sprzedaż biletów przekroczyła 100 milionów yuanów, była niespotykana przez żadną inną animację. Kontynuacje kontynuacji Kung Fu Panda 2 i Kung Fu Panda 3 nastąpiły w 2011 i styczniu 2016 roku. Według Dreamworks seria ma zakończyć się po 6 filmach. Serial telewizyjny Kung Fu Panda: Legends of Awesomeness rozpoczął nadawanie w 2011 roku. Inne produkty zawierają wielokrotnie nagradzaną grę wideo Kung Fu Panda wydaną przez Activision.
Pokaż Więcej